У Фонді гарантування заявили про виведення понад 4 млрд грн з Південкомбанку

15 грудня 2017, 19:14
Керівництво Південкомбанку протягом 2011-2014 років уклало ряд сумнівних кредитних договорів з різними афілійованими юридичними особами, прямо або побічно пов'язаними з власниками та керівниками банку, на загальну суму понад 4 млрд грн

Про це повідомили у прес-службі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).

У заставу фінустанові в основному були передані малоліквідні застави - рухоме майно, цінні папери і у 75% випадків - товари в обороті, а саме відходи збагачення залізних руд. Заборгованість за договорами склала 6 млрд грн.

Відео дня

Крім того, слідством встановлено, що більшість компаній-боржників у 2015 році почали процедуру банкрутства і майже всі вони зараз знаходяться у стані ліквідації. При цьому ліквідатором призначено одне і те ж обличчя.

Відзначається, що у 2012 році банк відкрив кореспондентські рахунки у Meinl Bank AG. А у 2014 році, після введення тимчасової адміністрації, з кореспондентського рахунку Південкомбанку австрійським банком списано $38 млн, які служили забезпеченням по кредиту між Meinl Bank і компанією-нерезидентом.

Раніше повідомлялося, що у вересні 2014 року ФГВФО звернувся до Національного банку України (НБУ) з пропозицією про відкликання банківської ліцензії та ліквідації Південкомбанк.

Нагадаємо, 28 квітня 2017 року співвласнику Південкомбанку було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191 КК України, а ще шести керівникам комерційних структур-боржників банку - в скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191 КК України.

Показати ще новини
Радіо НВ
X