У фонді гарантування оприлюднили деталі виведення активів з Укргазпромбанку

15 листопада 2017, 16:02
Укргазпромбанк напередодні введення тимчасової адміністрації проводив "схемне кредитування" групи компаній для фінансування спільного неіснуючого будівництва на суму 57,6 млн грн.

Про це повідомили у прес-службі фонду гарантування вкладів (ФГВФО).

"Нераціональне управління кредитними ресурсами банку стало причиною того, що були профінансовані на 365,6 млн грн проекти, які виявилися збитковими", - відзначили у фонді гарантування.

Встановлено, що банк з метою погашення проблемної заборгованості приймав на баланс іпотечне нерухоме майно за оціночною вартістю, яка у рази перевищувала ринкову.

Незважаючи на всі спроби банку визнати у судовому порядку ці договори нікчемними, на сьогоднішній день існує рішення з зобов'язанням банку здійснити зарахування на $1,4 млн.

За фактами виявлених у банку маніпуляцій подано 22 заяви у правоохоронні органи про вчинення кримінальних правопорушень на загальну суму 442,2 млн грн.

Відео дня

Відзначається, що балансова вартість активів Укргазпромбанку, включених до ліквідаційної маси банку, перевищила 1,1 млрд грн, незалежні оцінювачі оцінили їх в 277,1 млн грн.. Балансова вартість кредитного портфеля - 894,8 млн грн, оціночна вартість - 116 млн грн. Сума акцептованих кредиторських вимог - 637,1 млн грн, вкладникам виплатили 217,6 млн грн.

Нагадаємо, 8 квітня 2015 року у банк була введена тимчасова адміністрація, а 15 вересня 2015 було прийнято рішення ліквідувати банк.

У жовтні ТД Санко звернувся до Фонду гарантування вкладів із заявкою про визнання себе кредитором, але відповіді не отримав.

ТД Санко попросив суд визнати протиправною бездіяльність НБУ з листопада 2014 року по квітень 2015 року щодо неприйняття адекватних, негайних і рішучих дій, своєчасного застосування адекватної міри впливу на Укргазпромбанк.

Також компанія попросила визнати протиправною бездіяльність НБУ щодо захисту інтересів вкладників щодо безпеки зберігання коштів на рахунках банку.

14 березня Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправною бездіяльність НБУ щодо даного банку за позовом компанії ТД Санко.

Нацбанк, у свою чергу, подавав апеляцію, яка була відхилена 26 квітня.

10 листопада 2016 року Вищий адмінсуд підтвердив протиправність бездіяльності Національного банку (НБУ) у неприйнятті заходів впливу на Укргазпромбанк.

8 квітня Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію в Укргазпромбанк на 3 місяці.

14 вересня НБУ вирішив ліквідувати Укргазпромбанк.

Показати ще новини
Радіо НВ
X