У Fitch пояснили, до чого призведе підвищення облікової ставки в Україні

29 січня 2018, 16:11

Міжнародне рейтингове агентство Fitch вважає, що підвищення облікової ставки Національним банком України дозволить уповільнити інфляцію в країні.

Про це йдеться в повідомленні Fitch.

"Зростання ставки в четвер [25 січня - ред.] показує, що НБУ як і раніше зосереджений на стійкому зниженні інфляції в рамках запланованого переходу до таргетування інфляції. Незалежна і надійна грошово-кредитна політика, а також прихильність керівництва [НБУ - ред.] до збереження гнучкості обмінного курсу повинні підтримати зростання макроекономічних показників, поліпшити внутрішню споживчу довіру і стійкість економіки поглинати потрясіння", - вважають у рейтинговому агентстві.

Відео дня

Fitch також відзначає, що рішення НБУ слабо відіб'ється на рейтингованих агентством українських компаній, оскільки більшість таких компаній залучає фінансування в іноземній валюті і орієнтовані на експорт, крім ДТЕК.

Наявність стабільної та ефективної монетарної політики особливо важливі на тлі затримки у залученні чергового кредитного траншу Міжнародного валютного фонду (МВФ), додають в Fitch.

На думку експертів агентства, призначення голови Нацбанку, на посаду якого був висунутий нині виконувач обов'язки голови правління Яків Смолій, посилить впевненість у стабільності політики центробанку. У той же час, ефективність зусиль НБУ в стабілізації інфляції, буде також залежати від фіскальної політики уряду і від залучення чергового траншу МВФ.

При цьому наголошується, що агентство не має будь-яких певних очікувань щодо терміну залучення Україною чергового траншу МВФ і прогнозує, що фінансування в сумі $1,9 млрд буде отримано в поточному році.

Однак, вважають в агентстві, існує невизначеність щодо залучення наступного після цього траншу, зважаючи на майбутні у 2019 році президентські і парламентські вибори і зниження на цьому тлі політичної волі проводити реформи.

У той же час Fitch відзначає, що збереження співробітництва з МВФ та іншими багатосторонніми кредиторами є ключовим фактором для забезпечення доступу України до зовнішнього фінансування, особливо на тлі зростання держвидатків на обслуговування зовнішніх зобов'язань в 2020-2021 роках.

Нагадаємо, що 25 січня НБУ прийняв рішення підвищити облікову ставку з 14,5% до 16% річних.

У минулому році НБУ двічі підвищував облікову ставку: у жовтні - з 12,5% до 13,5%, а також в грудні - з 13,5% до 14,5%.


Також зазначимо, що глава Національного банку України Валерія Гонтарева подала заяву про відставку 10 квітня 2017 року. Після цього вона пішла у відпустку за свій рахунок, який триває досі.

З 11 травня Нацбанком керує Яків Смолій як в.о., який займав раніше посаду першого заступника голови правління.

18 січня ВР отримала проект постанови про призначення в.о. голови НБУ Смолія на посаду глави НБУ. Ініціатором законопроекту виступив президент України Петро Порошенко.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Однак ЗМІ з посиланням на джерела повідомили, що Верховна Рада України зможе призначити Смолія главою НБУ не раніше кінця лютого 2018 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X