У екс-власника Дельта банку відсудили $162 мільйони

12 жовтня 2017, 15:04
Верховний Суд скасував рішення Вищого спеціалізованого суду України (ВССУ) за позовом Ощадбанку до Миколи Лагуна і залишив у силі рішення перших двох інстанцій, згідно з якими з Лагуна як з поручителя за зобов'язаннями Дельта Банку за договорами про коррахунки було стягнуто $111,8 млн, €12,5 млн і 948 млн грн заборгованості (всього близько $162,2 млн - НВ Бізнес)

Про це повідомляє finbalance.

Нагадаємо, що Печерський райсуд Києва своїм рішенням від 12 березня 2016 року задовольнив позов Ощадбанку до Лагуна.

Проте 15 лютого 2017 року ВССУ скасував це рішення. Крім того, суд тоді задовольнив зустрічний позов Лагуна в Ощадбанку і визнав недійсним договір поруки від 6 листопада 2014 року.

Відео дня

"Укладаючи договір особистої поруки в 2014 році Лагуна вже, напевно, знав, що зі стабільністю банка будуть проблеми. Але, напевно, вірив, що зможе щось вирішити, тому йшов на такий крок", - вважає джерело видання.

За його словами, певні мотиви для впевненості у Лагуна могли бути в тому числі через те, що Дельта був одним з небагатьох банків з працюючим кредитним портфелем: голова НБУ Валерія Гонтарєва публічно говорила, що після банкрутства Дельта Банку на коррахунок продовжують надходити значні обсяги коштів від погашення кредитів (в повідомленні глави Нацбанку фігурувала сума 5,3 млрд грн).

Нагадаємо, Дельта Банк був віднесений до категорії неплатоспроможних 2 березня 2015 року, а 2 жовтня 2015 за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб НБУ прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації даного банку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X