У держбанків закінчилися гроші на "теплі" кредити

30 серпня 2018, 15:31

Державні банки призупинили видачу "теплих кредитів" за державною програмою підтримки енергоефективності в зв'язку з вичерпанням передбачених для цього коштів.

Про це повідомив глава Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження (Держенергоефективності) Сергій Савчук, передає Інтерфакс-Україна.

"На цей рік уряд затвердив 195 млн грн співфінансування (для ОСББ - ред.). За півроку ми ці кошти вичерпали, і фактично зараз банки не кредитують цей напрямок. Але я впевнений, що на наступний рік будуть закладені кошти.", - заявив Савчук на прес-конференції.

Відео дня

Загальне фінансування "теплих кредитів" в 2018 році склало 400 млн грн. Ліміти приватним домоволодінням були вичерпані ще раніше, ніж за ОСББ.

Згідно з інформацією відомства, в серпні Держенергоефективності відшкодувала за "теплими кредитами" 60 млн грн, з них 31 млн грн - ОСББ, які залучали кошти на утеплення багатоповерхівок.

З початку 2018 року за "теплими кредитами" відшкодовано 270 млн грн. За весь час дії програми її учасники отримали 2,3 млрд грн компенсацій з держбюджету.


Кабмін запустив фінансування "теплих кредитів" на 2018 рік у державних Ощадбанку, Укргазбанку і Приватбанк. Відшкодування за придбання негазових котлів становило 20% (для субсідіантов - 35%), за утеплення індивідуального житла - 35%, за утеплення багатоповерхових будинків для ОСББ - 40-70%. Приватні домогосподарства і ОСББ також могли отримати додаткові компенсації від місцевої влади.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X