У 20 з 30 найбільших банків України можуть виникнути проблеми з капіталом у разі кризи — НБУ
Нацбанк провів стрес-тестування 30 найбільших українських банків. За базовим макроекономічним сценарієм підвищений рівень нормативів достатності капіталу було встановлено для 10 банків, а за несприятливим — для 20.
Про це повідомляється на сайті НБУ.
Стрес-тестування проходили 30 банків, на які станом на початок цього року сукупно припадало 93% активів банківської системи.
Відзначається, що банківський сектор зараз є достатньо стійким та готовий до запланованого підвищення вимог до капіталу, незважаючи на вплив торішньої кризи. Проте низка банків мають вжити заходів, щоб посилити свою стійкість до можливих кризових явищ надалі.
«За базовим макроекономічним сценарієм підвищений рівень нормативів достатності капіталу було встановлено лише для 10 банків. Проте поточні значення шести з них перевищують установлені цільові значення, тож лише чотири банки потребують застосування додаткових заходів для виконання вимог Національного банку. Водночас для 20 банків було встановлено підвищений необхідний рівень нормативів достатності капіталу за несприятливим сценарієм. Серед них чотири мають нормативи достатності капіталу вищі за встановлені цільові значення, а решта 16 повинні вжити додаткових заходів для підвищення достатності капіталу або ж зниження ризиків діяльності», — заявили в НБУ.
В Нацбанку додали, що хоча кількість банків, для яких за результатами стрес-тестування виявлено ризики для капіталу, суттєво не змінилася порівняно з 2019 роком, оцінена потреба в капіталі значно знизилася.
«Так, за несприятливим сценарієм еквівалент цієї потреби на 1 січня 2021 року становив 41,7 млрд грн порівняно з 73,8 млрд грн два роки тому. За базовим сценарієм потреба знизилася майже всемеро — до 5,3 млрд грн порівняно з 35,3 млрд грн у 2019 році. Кращі цьогорічні результати більшості банків зумовлені їх вищою капіталізацією, збереженням прийнятної якості кредитного портфеля та достатнім рівнем операційної ефективності, що майже не погіршилися внаслідок кризи. Водночас сценарії для стрес-тестування були загалом м’якшими, ніж у попередні роки», — йдеться в повідомленні.