Цукерберг, Дерипаска та інші. Bloomberg назвав невдах року серед топ-багатіїв світу

22 грудня 2018, 10:32

За 2018-й рік 500 найбагатших людей світу втратили в цілому $511 млрд, підрахувало агентство Bloomberg. Їх сукупний чистий капітал скоротився станом на вечір 21 грудня до $4,7 трлн.

Найбільші збитки з перших 500 учасників Bloomberg Billionaires Index цей рік приніс засновнику Facebook Марку Цукербергу. Через кризи, які переживала його компанія в 2018-му, Цукерберг втратив $23 млрд. Його загальний капітал наприкінці грудня становить $49,7 млрд.

Відео дня

Не уникнув втрат і засновник Amazon Джефф Безос, який у цьому році отримав найбільший прибуток. За оцінками Bloomberg, ще у вересні капітал бізнесмена досягав $168 млрд, однак відтоді він скоротився на $53 млрд - ця сума перевищує ринкову вартість таких американських компаній як Delta Air Lines Inc. або Ford Motor Co. У результаті до кінця року капітал Безоса становив $115 млрд.

В цілому американські мільярдери - найбільш численна група в топ-500 Bloomberg Billionaires Index (їх у списку 173) - втратила з початку 2018 го 5,9% від сукупних статків. Їхній загальний капітал тепер становить $1,9 трлн.

Представники Азії в цьому рейтингу (128 осіб з 500) втратили загалом $144 млрд. Найбільші втрати поніс китайський бізнесмен Ван Цзяньлінь, засновник будівельної компанії Wanda Group.

Серед європейських мільярдерів збитки у 2018 році понесли більшість учасників списку, зазначає Bloomberg - від засновника Zara Амансіо Ортеги до колишнього прем'єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі. Більше за інших постраждав капітал німецької сім'ї Шеффлер - власників компанії Schaeffler Gruppe, що виробляє запчастини для автомпрома та інших галузей. Георг Шеффлер і його мати Марія-Елізабет Шеффлер-Туманн втратили за рік $17 млрд через жорсткість умов для їхнього бізнесу в Європі і Азії. Сама лише ця сума могла б помістити їх у число 100 найбагатших людей світу, відзначає Bloomberg.

Головний мільярдер Латинської Америки, мексиканський бізнесмен Карлос Слім - мажоритарний акціонер найбільшого оператора мобільного зв'язку на континенті - також зазнав серйозних збитків. Колись найбагатша людина планети, зараз Слім займає шосте місце з $54 млрд. Найбільше з південноамериканських багатіїв за рік втратив співзасновник 3G Capital Хорхе Пауло Леманн - $9,8 млрд.

Що ж стосується російських мільярдерів, то, як підрахували в Bloomberg, сукупний капітал 25 найбагатших людей Росії, незважаючи на санкції проти їхньої країни, скоротився лише незначною мірою і склав $255 млрд

Проте втрати відчули 16 з 25 російських мільярдерів, які фігурують у списку Bloomberg Billionaires Index. Алюмінієвий магнат Олег Дерипаска, який залишається під санкціями США, втратив найбільше - $5,7 млрд.

Редактор: Інна Семенова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X