У Мінфіні розповіли, коли розраховують отримати транш МВФ

19 квітня 2021, 16:12

Міністр фінансів Сергія Марченка підкреслив, що джерела запозичень для України залишаються досить обмеженими.

Міністерство фінансів розраховує, що переговори з МВФ з питання надання нового траншу Україні завершаться в липні, а гроші будуть виділені у вересні цього року. Про це глава Мінфіну заявив в інтерв'ю виданню Лівий берег.

Відео дня

«Це (вересень - ред.) - хороший варіант, до якого ми йдемо. Поки є прогрес, і я хочу бути в цьому випадку оптимістом», - заявив Марченко.

Також міністр додав, що Україна не може собі дозволити значне розширення дефіциту держбюджету.

«Після підписання меморандуму ми дали згоду на те, що в 2022 році у нас дефіцит буде 3,5%. Ми вже підготували бюджетну декларацію, де фігурує дефіцит в 3,5%. І звичайно, якби у нас були диверсифіковані джерела покриття дефіциту, то можна було б ставити питання про більшого дефіциту», - зазначив Марченко.

Глава Мінфіну додав, що на відміну від США чи країн Євросоюзу, Україна не може собі дозволити істотний вплив фіскальної ролі держави на економіку.

«Наші джерела запозичень, на жаль, досить обмежені - все залежить від того, є програма з МВФ чи ні, чи є ВБ чи ні, чи є макрофін від ЄС чи ні», - уклав він.

Серед «перешкод» для отримання другого траншу МВФ міністр Марченко, в тому числі назвав і ситуацію в Конституційному суді, який восени минулого року скасував частину положень антикорупційного законодавства.


«Це була така одна величезна перешкода, яка створила проблеми, яких на момент мого приходу в Мінфін не було. Ці проблеми ми зараз намагаємося вирішити. Я навіть не знаю, називати це перешкодою або змовою, якимось впливом третіх осіб. У нас все, що зараз є - наслідок "перешкод", які виникали протягом попередніх періодів. Я можу сказати одне - помічників немає. І це абсолютно об'єктивно », - підкреслив міністр.

Раніше в Офісі президента також заявляли, що розраховують домовитися про перегляд програми з Фондом до липня поточного року.

За словами глави НБУ Кирила Шевченка, Україна може розраховувати на два транші МВФ в 2021 році.

Представник МВФ в Україні Йоста Люнгман називав ключовою частиною програми stand-by для України збереження організаційної та інституційної реформи Нацбанку і застеріг українську владу від повернення до регулювання цін на газ.

Крім того, в разі виділення Фондом додаткових резервних активів на $ 650 млрд для відновлення економіки, Україна зможе розраховувати на суму в $ 2,73 млрд.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X