
Широка коаліція кешу. У яких банках і в якій валюті декларують заощадження топ-чиновники, лідери слуг і лідери опозиції
НВ Бізнес проаналізував декларації перших осіб держави і лідерів найбільших партій. Де вони зберігають свої гроші? Виявилося, топ-чиновники і політики не надто довіряють банківській системі України і вважають за краще легалізувати в деклараціях кеш
Які грошові заощадження офіційно показують керівництво країни, голови центральних органів влади і лідери найбільших політичних партій?
НВ Бізнес вивчив свіжі декларації сорока топ-чиновників і політиків України за 2020 рік. Нагадаємо, декларувати кошти та інші активи, майно чиновники і депутати зобов’язані згідно із законом Про запобігання корупції.
З’ясувалося, що декларанти ніби довіряють банківській системі країни, але більшу частину своїх задекларованих коштів тримають у готівці — сумарно понад 500 млн грн (з урахуванням 423,3 млн грн Петра Порошенка), $62,3 млн (1,7 млрд грн в еквіваленті за поточним курсом) і майже 613 тис. євро. Найбільшу готівку у валюті задекларував Петро Порошенко — $51,2 млн та Юлія Тимошенко, яка останні 25 років не займалася бізнесом, перебуваючи в опозиції або на держслужбі — понад $5 млн.
Голова Національного банку України Кирило Шевченко вважає за краще тримати значну частину своїх заощаджень не в гривні, а в доларі — $3,2 млн (89,3 млн грн за поточним курсом). І не в українському, а в швейцарському банку.
Найбільш популярним банком України, де розміщені задекларовані гроші перших осіб у нацвалюті, є державний ПриватБанк (сумарно 8,2 млн грн). На другому і третьому місці угорський ОТП Банк (5,4 млн грн) і державний Ощадбанк (3,9 млн грн) відповідно.
Якби політики збиралися в партії за способом зберігання своїх грошей, то за сумами «банківська партія» майже в 30 разів поступилася б «партії кешу».