ТОП-100 найбагатших українців: Порошенко - єдиний з першої десятки, чиї активи зросли за рік

29 жовтня 2015, 20:19
Активи всіх бізнесменів першої десятки ТОП-100 найбагатших українців різко впали в ціні. Крім одного - президент Петро Порошенко піднявся в списку з дев'ятого на шосте місце після того, як його бізнес за рік зріс в ціні на 20%, до $979 млн

Редакція НВ (раніше у складі докурченківського Кореспондента) і компанія Dragon Capital складають рейтинг вже десятий рік поспіль.

Порошенко піднявся в рейтингу за рахунок підвищення вартості кондитерського бізнесу, який навіть в умовах глибокої кризи активно розвивається - будує нові потужності і освоює нові ринки. За розміром статків він майже наздогнав газового олігарха Дмитра Фірташа. І тепер від психологічної позначки в $1 млрд його відділяє зовсім небагато - якихось $21 млн.

Відео дня

Бізнес глави держави розвивається дуже успішно. Саме тому наприкінці минулого року Порошенко заявив, що продасть Roshen та інші свої активи, крім телевізійного П'ятого каналу. Але поки цього не сталося.

Пояснення: мовляв, у нинішній політичній та економічній ситуації за кондитерську імперію президента багато не дадуть. За даними агентства Bloomberg, компанія Nestle, один з найбільших світових гравців, пропонувала за неї Петру Порошенку $1 млрд. Але власник оцінив Roshen втричі дорожче.

Між тим, в червні польські ЗМІ повідомили, що компанія президента України відкрила офіс у Варшаві і планує увійти в п'ятірку найбільших виробників кондитерських виробів Польщі. А у вересні Roshen заявила про плани побудувати нову бісквітну фабрику в Борисполі.Раніше компанія відкрила 14 нових фірмових магазинів і почала будувати новий карамельний цех на Вінницькій кондитерській фабриці. Бурхливе зростання Roshen відбувається на тлі загального скорочення обсягу випуску кондитерських виробів в країні. За даними Укркондпрому, в 2014 році він впав на 20%.

Непогано йдуть справи і в банківському бізнесі Порошенко. На тлі повного колапсу фінсистеми, коли закрилися майже 60 банків, а активи в цілому по країні майже не зросли, Міжнародний інвестиційний банк президента наростив свої на 84,8 %.

Експерти пояснюють це тим, що в кризу багато хто бачать у банку глави держави тиху гавань. Бізнес-успіхи Порошенко деякі ЗМІ пояснюють протекцією. Приміром, журналісти Радіо Свобода, що випускають програму Схеми, виявили: землю під нову бісквітну фабрику Roshen Бориспільська міськрада видала без земельного аукціону.

Повний список ста найбагатших українців виходить у свіжому №40 журналу НВ від 30 жовтня 2015 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X