«Плюс-мінус 50%». Гетманцев оцінив частку тіньової економіки в Україні

28 грудня 2020, 10:45
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Через реєстратори розрахункових операцій в Україні проходить близько 40% загального обсягу споживання.

Половина української економіки перебуває нині в тіні. Про це голова парламентського комітету з питань фінансів Данило Гетманцев розповів в інтерв'ю Радіо Свобода.

Відео дня

Таким чином він прокоментував результати дослідження української економіки від компанії Ernst & Young. Її експерти констатували, що 846 млрд грн (23,8% офіційного ВВП України) за 2018 рік перебуває в тіні.

За розрахунками Гетманцева, насправді частка української економіки, що є зараз у тіні, становить «плюс-мінус 50%».

«Я роблю висновок цей тому, що просто порівнюю суму операцій, яка проходить через фіскальні апарати, через РРО, і та, яка не проходить… Загальний обсяг споживання — у нас в Україні проходить десь 40% через РРО. І тому ми з вами десь в обсязі половина. Певний обсяг — близько 10% - можуть там не проходити за певних умов через РРО, наприклад, безготівка чи щось інше. Але ми з вами повинні констатувати, що плюс-мінус це 50%. І ми з вами, на жаль, не можемо зробити дослідження, які були би точнішими. Але і та цифра, про яку говорить Ernst & Young, також завелика. Вона страшна! Але я вважаю, що сума є більшою, цей обсяг тінізації є більшим», — заявив Гетманцев.

Раніше повідомлялося, що Гетманцев виступив за повний локдаун із зупинкою транспорту під час анонсованого Кабміном карантину у січні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X