Нацбанк отримав від Тігіпка документи для узгодження покупки Промінвестбанку

12 жовтня 2020, 17:38

Тігіпко купує Промінветсбанк через придбання кіпрською компанією Luregio Limited бізнесмена ТОВ Фінансова компанія Фортіфай.

Національний банк України отримав від українського бізнесмена Сергія Тігіпка пакет документів для узгодження покупки Промінвестбанку. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу регулятора.

Відео дня

Більш детальну інформацію щодо відповідної заявки на узгодження в НБУ поки не розкривають.

Раніше АМКУ дозволив кіпрській компанією Luregio Limited українського бізнесмена Сергія Тігіпка придбати Промінвестбанк через покупку ТОВ Фінансова компанія Фортіфай.

Нагадаємо, що 2 березня Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма в рамках розгляду позову російського держбанку ВЕБ заборонив примусовий продаж акцій Промінвестбанку (ПІБ), відхиливши апеляцію Міністерства юстиції України на аналогічне рішення про забезпечення позову, прийняте арбітражем 28 серпня 2019 року. Разом з тим, 4 березня пакет акцій Промінвестбанку в розмірі 99,7726% був проданий в рамках виконавчого виробництва на торгах фондової біржі ПФТС за 268,7 млн грн. Виробництво було відкрито в рамках виконання рішення міжнародного арбітражу щодо стягнення з РФ збитків ряду компаній, пов'язаних з бізнесменом Ігорем Коломойським і мали активи в Криму.

Покупцем через ЗАТ Альтана Капітал виступило ТОВ ФК Фортіфай, бенефіціарами якого в держреєстрі вказані Лариса Рибенкова і Людмила Осикін. Фортіфай оплатила акції, однак арешт на акції ПІБ, накладений ухвалою Апеляційного суду Києва від 5 вересня 2018 року, не дозволив завершити процедуру примусового продажу арештованого майна, а саме провести переклад зазначених цінних паперів з рахунку власника на рахунок компанії Фортіфай.

Інтернет-видання Finclub зазначає, що бенефіціари компанії Фортіфай Рибенкова і Осикін пов'язані з Коломойським. Осикін в держреєстрі значиться також одним з бенефіціарів ТОВ ТРК Аверс ВАТ Корпорація Аверс, яке пов'язують з олігархом. Рибенкова і Осикін є також помічницями народного депутата від Слуги народу Олега Дунда, який до обрання в парламент був директором ТОВ А.В.С., пов'язаного з групою Приват. Крім того, в 2001-2007 роках Дунда працював в ПриватБанку. Раніше в цьому році він подав 1650 з понад 16 000 поправок до антіколомойскому законопроекту, щоб ускладнити його прийняття.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X