Сич: Коломойський скористається рішенням суду щодо ПриватБанку як інструментом отримання компенсації

18 квітня 2019, 15:17

Український олігарх, екс-співвласник ПриватБанку Ігор Коломойський скористається рішенням Окружного адміністративного суду Києва для отримання компенсації з боку держави.

Таку думку в ефірі Радіо НВ висловив головний редактор проекту НВ Віталій Сич.

"Я думаю, що цей процес буде довгим, і Ігор Валерійович вже неодноразово натякав - йому не стільки потрібен сам банк назад, скільки йому потрібне визнання того, що відібрали у нього незаконно <...>. Він просто хоче використати рішення суду як інструмент торгівлі для отримання компенсації", - сказав він.

Відео дня

У той же час Сич зазначив, що в разі перемоги кандидата в президенти Володимира Зеленського на виборах, вимоги олігарха можуть розширитися і до повернення самого Приватбанку.

"Це як шахова партія: ось він почав, "білі починають" - і пішов пішаком. А далі будуть у відповідь ходи з іншого боку. Я, може, все-таки занизив значимість цього кроку, але, скажімо так, це хід конем, слоном - фігура невисокого рівня, але він почав цю шахову партію", - додав головний редактор НВ.

Раніше Ігор Коломойський заявив, що хоче повернути собі капітал банку розміром в $2 млрд.

"Мені незрозуміла позиція держави. Вони хочуть залишити собі ПриватБанк? Нехай залишають. Мені не потрібен ПриватБанк. Але там лежало $2 млрд капіталу. Нехай повернуть, і немає питань", - сказав він.

Нагадаємо, 18 квітня Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов екс-співвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського до Нацбанку і Кабміну щодо націоналізації.

Окружний адміністративний суд, розглянувши справу за позовом Коломойського до Національного банку України, Кабінету Міністрів України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація ПриватБанку, і визнав недійсним з моменту укладання договору купівлі-продажу державою акцій банку. У суді наголосили, що розгляд тривав з червня 2017 року, так як справа складається з понад 50 томів.

Коломойський подав позов в Окружний адмінсуд Києва влітку 2017 року. Він просив суд визнати протиправними та скасувати рішення правління НБУ про віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних, рішення про затвердження пропозиції Нацбанку про участь держави у виведенні неплатоспроможного банку з ринку, а також рішення ФГВФО про введення в банк тимчасової адміністрації.

18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал ПриватБанку. Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а ПриватБанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн. 3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

Результати незалежного розслідування компанії Kroll свідчать, що Приватбанк був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом 10 років до націоналізації, що завдало збитків банку мінімум на $5,5 млрд.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Показати ще новини
Радіо NV
X