Суркіси відсудили у Приватбанку майже 1,1 млрд грн, $266 тисяч і €8 тисяч

8 листопада 2017, 16:08
Київський апеляційний адміністративний суд зобов'язав Приватбанк повернути сім'ї Суркісів 1,05 млрд грн, $266,2 тис і € 7,8 тис

Про це повідомила прес-служба Національного банку, передають Українські Новини.

"6 листопада Київський апеляційний адміністративний суд відхилив апеляцію Національного банку, Міністерства фінансів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

У Національному банку України заявили, що вже подали касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду і звернулися до суду з проханням призупинити виконання вищезазначеного рішення до вирішення спору у касаційній інстанції.

Нагадаємо, 27 грудня 2016 року Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження за позовом сім'ї Суркісів.

Вони просили скасувати рішення НБУ №105 від 13 грудня 2016 року, яким вони були визнані інсайдерами Приватбанку.

На етапі роботи тимчасової адміністрації у банку була проведена процедура конвертації коштів інсайдерів банку у капітал (bail-in).

З матеріалів суду відомо, що Ігор Суркіс мав у Приватбанку рахунок на 151 млн грн, Поліна Ковалик - 514,1 млн грн, Григорій Суркіс - 163,1 млн грн, Марина Суркіс - 174,5 млн грн, Рахміль Суркіс - 44,8 млн грн.

Також вони зажадали повернути $266,2 тис. і €8 тис. ненарахованих відсотків по депозитах.

17 травня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ про визнання пов'язаними з Приватбанком особами сім'ю Суркісів, а також скасував накази тимчасового адміністратора Приватбанку, які стосувалися рахунків фізосіб.

Також суд Києва вирішив стягнути з Приватбанку на користь А-банку (Дніпро), що належить братам Суркісам, списані при націоналізації 364 млн грн.

Слід зазначити, що у серпні Міністерство фінансів України подало позов на шість компаній, що належать братам Суркісам.

5 вересня Ігор Суркіс і його брат Григорій Суркіс, а також пов'язані з ними особи подали 42 позови проти НБУ.

Показати ще новини
Радіо NV
X