Міністр юстиції прокоментував рішення суду про сплату 7 млрд гривень Суркісам. Каже, нічого не змінилося

15 квітня 2020, 17:33

Міністр юстиції заперечує звинувачення в причетності держвиконавця до програшу апеляції ПриватБанком.

Міністр юстиції України Денис Малюська вважає, що рішення Київського апеляційного суду, який підтримав стягнення 7 млрд грн з ПриватБанку на користь англійських компаній Суркісів, принципово нічого не змінює. Про це міністр написав у себе в Facebook.

Відео дня

«9 лютого 2017 року суд зобов'язав ПриватБанк обслуговувати депозити певних іноземних компаній без обмежень і відповідно до депозитних договорів. 20 лютого 2020 року той же суд "роз'яснив" свою попередню постанову, фактично просто повторивши її зміст. Суть та ж - ПриватБанк буде обслуговувати депозити без обмежень і відповідно до депозитних договорів. 15 квітня 2020 року суд апеляційної інстанції залишив рішення без змін», - вважає Малюська.

На думку міністра, з 2017 року ситуація щодо стягнення 7 млрд грн на користь англійських компаній Суркісів істотно не змінилася.

Нагадаємо, що 15 квітня, Київський апеляційний суд залишив в силі постанову судді Печерського районного суду Підпалого по фактичному стягненню з державного ПриватБанку $ 259 млн на користь офшорних компаній, пов'язаних з сім'єю Суркісів. Апеляційна скарга була подана державним виконавцем Мін'юсту, а також ПриватБанком.

Рішення судді Підпалого від 25 лютого 2020 року було прийнято за клопотанням державного виконавця Мін'юсту . Тоді суд вирішуючи питання про роз'яснення ухвали про забезпечення позову шести офшорних компаній, розгляд якого зупинено ще в 2017 році, став на бік позивачів. Тим самим, суддя фактично зобов'язав ПриватБанк виплачувати цим компаніям кошти, які були ними розміщені на рахунках Кіпрської філії Приватбанку ще в 2012-2014 роках, а також відсотки, які за умовами таких договорів повинні були нараховуватися з моменту укладення депозитного договорів до 17 лютого 2020 року - це $ 259 млн.

Попереднє засідання Київського апеляційного суду за апеляцією Державної виконавчої служби на рішення судді Підпалого закінчилося скандалом . На це перше 8 квітня засідання шляхом маніпуляцій не були допущені ПриватБанк і Мінфін, що викликало публічний конфлікт громадськості і ПриватБанку з міністром юстиції Денисом малюська. Тоді міністр малюська заявив, що виконавець захищає інтереси банку.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X