Програли апеляцію. Акції Промінвестбанку залишаються під арештом

4 серпня 2020, 17:27

Суд залишив під арештом активи «дочки» російського ВЕБ — Промінвестбанку.

Київський апеляційний суд не задовольнив апеляцію Промінвестбанку на зняття арешту з 99% акцій фінустанови, його коштів в НБУ та інших фінансових установах, цінних паперів, майнових прав та нерухомості. Про це пише видання Finbalance з посиланням на єдиний реєстр судових рішень.

Відео дня

Апеляційну скаргу на рішення Печерського суду про арешт активів банку від 25 травня 2020 подав голова правління дочки російського держбанку Андрій Рожок. Суд залишив під арештом активи банку в рамках кримінального провадження, ініційованого Київською місцевою прокуратурою № 6.

Як уточнює Finbalance, розслідування було відкрито в травні 2020 року на підставі заяви в поліцію приватного підприємства Едельвейс-2000 - однієї з структур, пов'язаних з олігархом Ігорем Коломойським.

Раніше акції Промінвестбанку стягнули структури ПриватБанку у справі про захоплення РФ активів в Криму.

Нагадаємо, що в ході аукціону на біржі ПФТС пакет 99% акцій Промінвестбанку був проданий за 268,7 млн грн. Про продаж акцій доньки російського Зовнішекономбанку стало відомо 5 березня. На наступний день Нацбанк заявив, що не погоджував придбання Промінвестбанку, оскільки регулятору не надійшов пакет документів для погодження набуття істотної участі в ПАТ Промінвестбанк.

Пізніше стало відомо, що покупцем 9,7% акцій «бочки» російського банку була компанія Альтана Капітал, яка діяла від імені та за дорученням фінансової компанії Фортіфай. 99% частки в Фортіфай належить самій компанії, а 1% - зареєстрованому в Одеській області Сергію Фаткулліну.

На початку поточного року Промінвестбанк планував здати ліцензію, однак через те, що представники Зовнішекономбанку не з'явилися на збори акціонерів, це питання не було розглянуто. Крім того, повідомлялося що 11 лютого окружний адмінсуд Києва заборонив примусовий продаж 97,77% акцій Промінвестбанку. В кінці січня поточного року російський ВЕБ звертався до суду з метою заблокувати примусовий продаж своєї української «дочки».

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X