Суд заарештував рахунки українського оператора електронних грошей

30 березня 2018, 09:36

Суд заарештував рахунки компанії Електрум Пеймент систем в Укргазбанку. Компанія виступає оператором однойменної платіжної системи та електронних грошей Електрум (Electrum), а банк, у свою чергу, є емітентом Електруму.

Таку постанову 2 березня прийняла Шевченківський районний суд Києва, передають Українські Новини.

Причиною для арешту стали результати досудового розслідування Головного слідчого управління СБУ. Згідно з матеріалами кримінального провадження, група осіб, серед яких є як громадяни України, так і Російської Федерації, зареєструвала 8 компаній, і, не маючи ліцензії Національного банку України (НБУ) на переказ грошей, створила розгалужену мережу з прийому платежів від населення через POS-термінали і інтернет-ресурси. Причому не тільки на території України, а й в окупованих районах Донецької і Луганської областей.

Відео дня

До цієї схеми, за версією слідства, причетна і Електрум Пеймент систем, оскільки трансакції між територією України і "ДНР"/"ЛНР" здійснюються за допомогою електронних грошей Електрум. Основні фінансові потоки на окуповані території призначаються для оплати за ввезений контрабандою вугілля і безпосередньо на фінансування незаконних збройних формувань з території України.

Операції з електронними грошима Електрум забезпечує саме Укргазбанк. Згідно із затвердженими НБУ правилами він має право "заводити" кошти на електронні гаманці (готівкою або з використанням платіжної картки); здійснювати оплату за товари і послуги, в тому числі поповнюючи мобільні рахунки; переводити електронні гроші між гаманцями користувачів; обмінювати Електрум на готівкові або безготівкові кошти. Транзакційні потоки організовуються через процесинговий комплекс Elpaysys і Payline.

За даними ЗМІ, одним з бенефіціарів компанії є Юрій Корж, який керував Електрум Пеймент систем з моменту заснування. На даний момент компанією керує В'ячеслав Пожарський, який також числиться серед бенефіціарів фінансової компанії Кеш Енд Гоу Україна.

Нагадаємо, що в листопаді 2017 року Генеральна прокуратура і СБУ відкрили кримінальне провадження про фінансування тероризму щодо платіжної системи Електрум Пеймент систем. Через 5 місяців правоохоронці вийшли на десятки обшуків і арешти рахунків Електрум Пеймент систем, а також ще 8-ми "дочірніх" компаній. У тому числі і вінницької айті-компанії Vinconet, яка займається створенням і підтримкою програмного забезпечення для процесингів Elpaysys і Payline.

Показати ще новини
Радіо НВ
X