Суд став на бік українських громадян Криму в суперечці з НБУ

2 вересня 2015, 22:32
1 вересня Київський апеляційний адміністративний суд визнав незаконним пункт 1 постанови Правління НБУ від 3 листопада 2014 року №699, згідно з яким громадяни України з кримською реєстрацією прирівнювалися до нерезидентів

"Національним банком України в порядку і строки, визначені ст. 211, 212 Кодексу адміністративного судочинства України буде підготовлена касаційна скарга на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 1 вересня 2015 року", - йдеться у відповіді НБУ на запит LB.ua.

Відео дня

Видання зазначає, що на складання касаційної скарги у НБУ є 20 днів після публікації постанови суду в повному обсязі. Раніше регулятор виправдовував своє рішення вимогами закону Про створення вільної економічної зони Крим.

Постанова НБУ про прирівнювання громадян України з кримською реєстрацією до нерезидентів привела до того, як стверджує LB.ua, що близько 2,3 мільйонів громадян позбулися можливості заводити банківські рахунки, переказувати гроші і обмінювати валюту.

Здійснити ці операції могли тільки ті кримчани, які отримали довідку переселенця. При цьому такі довідки видавали як управління соціального забезпечення, так і міграційна служба, в різний час в 2014-2015 роки ці довідки мали різний формат, і найчастіше банки відмовляли в обслуговуванні навіть тим кримчанам, які отримували такі довідки.

Показати ще новини
Радіо НВ
X