Суд визнав неправомірним арешт акцій ПІБ за позовом компаній Коломойського

25 жовтня 2018, 13:47

Київський апеляційний суд задовольнив скаргу Промінвестбанку (ПІБ) на дії приватного виконавця щодо арешту активів фінустанови в рамках рішення Апеляційного суду Києва про арешт акцій українських "дочок" російських банків за участю держави: ВТБ, Промінвестбанку та Сбербанку (всі - Київ).

Відповідне рішення суд прийняв 22 жовтня 2018 року, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з рішенням, у постанові Апеляційного суду Києва від 5 вересня чітко вказано боржник у виконавчому провадженні - Російська Федерація в особі Міністерства юстиції. У той же час, приватний виконавець 20 вересня 2018 року прийняв постанову про відкриття провадження у справі, де боржником визначено ПІБ. В цей же день приватний виконавець прийняв постанову про арешт майна боржника - акцій ПІБ.

Відео дня

Суд вважає, що приватний виконавець вийшов за рамки своїх повноважень, змінивши боржника у відкритому виконавчому провадженні і накладені арешт на майно. Таким чином, суд прийшов до висновку про обгрунтованість доводів скарги ПІБ.

Нагадаємо, що Апеляційний суд Києва заарештував акції українських "дочок" ВЕБа, ВТБ і Сбербанку на виконання рішення Гаазького арбітражу за "кримським" позовом екс-співвласника націоналізованого Приватбанку Ігоря Коломойського.

Російський державний Внєшекономбанк вже пригрозив Україні арбітражем за арешт акцій дочірнього в країні Промінвестбанку.

17 вересня російські держбанки оскаржили арешт акцій в Україні.

23 жовтня, стало відомо, що Росія оскаржила компенсації українським компаніям за кримські активи.

Показати ще новини
Радіо NV
X