Суд відмовив банку Жванії в позові до НБУ

30 березня 2018, 12:27

27 березня Київський апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу компнаїі БНС Трейд до Національного банку України (НБУ) про визнання протиправною бездіяльності регулятора по відношенню до Діамантбанку.

Про це повідомила прес-служба НБУ.

Нагадаємо, що 24 квітня 2017 року НБУ визнав Діамантбанк неплатоспроможним, посилаючись на те, що фінустанова станом на 1 квітня не забезпечила досягнення встановленого Нацбанком мінімального значення нормативу достатності регулятивного капіталу на рівні 5%.

Відео дня

22 червня того ж року НБУ прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації Діамантбанку.

Діамантбанк було зареєстровано в листопаді 1993 року. Згідно з даними НБУ, на 1 квітня 2017 року за розміром загальних активів (7,3 млрд грн) банк посідав 23-е місце серед 90 українських банків, що працювали на той час.

Станом на 24 квітня 2017 року власниками суттєвої участі в Діамантбанку були Давид Жванія, Ігор Крез, Андрій Щукін і В'ячеслав Циганенко, міноритарним акціонером - екс-народний депутат Микола Мартиненко, який пов'язав визнання банку неплатоспроможним з висунутими на його адресу обвинуваченнями з боку НАБУ і його нещодавнім затриманням.

Компанія БНС Трейд, у якій, як випливає з тексту рішення суду, був відкритий в Діамантбанку рахунок, в кінці 2017 року подала позов до Окружного адміністративного суду Києва про визнання протиправною бездіяльність НБУ стосовно Діамантбанку.

Постановою від 18 січня 2018 року Окружний суд залишив без розгляду позов БНС Трейд.

Нацбанк відзначає, що суди неодноразово підтверджували здійснення їм належного нагляду за виведеними з ринку неплатоспроможними банками.

Протягом 2014-2018 років НБУ виграв 66 судових процесів, в яких позивачі вимагали визнати протиправною бездіяльність регулятора у відношенні до банків, визнаних неплатоспроможними або ліквідованих. Однак 88 справ поки що перебувають на розгляді в судах різних інстанцій.

Показати ще новини
Радіо НВ
X