Зможе найняти прибиральницю. Суд у Лондоні дозволив Авену витрачати заморожені кошти на «базові потреби»

19 липня, 16:26
Російський олігарх Петро Авен (Фото:Repubblica)

Російський олігарх Петро Авен (Фото:Repubblica)

Лондонський суд пом’якшив обмеження на використання заморожених коштів для російського олігарха Петра Авена. У березні той скаржився, що може залишитись без грошей на прибиральницю та водія.

Лондонський суд пом'якшив обмеження на використання заморожених рахунків для російського мільярдера, співвласника Альфа-Груп Петра Авена. Про це пише Bloomberg.

Як ухвалив суддя, у разі Авена «базові потреби» включають охорону та страховку його колекції предметів мистецтва в заміській садибі під Лондоном, і становлять левову частку його витрат ( 140 тисяч фунтів на місяць). Після заморожування активів російського мільярдера 15 березня ці витрати оплачувала його дружина.

Відео дня

Статки самого Авена оцінюються в $5 млрд.

Як зазначає агентство, судовий позов є частиною ширшого розслідування звинувачень у тому, що мільярдер ухилявся від санкцій після вторгнення Росії до України. Це одне з перших публічних розслідувань передбачуваних порушень.

Також зазначається, що під час травневого обшуку чиновники Національного агентства боротьби зі злочинністю виявили в будинку Авена кошти на суму понад 3 мільйони фунтів стерлінгів. Повідомляється, що їх переправили з Австрії до Британії за кілька годин до введення санкцій.

Нагадаємо, що наприкінці березня Авен дав інтерв'ю Financial Times, в якому поскаржився, що не знає, «як тепер виживати». Мільярдер заявляв, що не вміє керувати автомобілем, і не знає, чи дозволять йому продовжувати користуватися послугами водія.

«Чи дозволять мені мати прибиральницю чи водія? Я не вожу машину... Може, моя падчерка водитиме. Ми не розуміємо, як виживати», - заявив тоді Авен.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X