Суд остаточно підтвердив незаконність визнання банкрутом одного з банків

13 березня 2018, 12:34

Верховний Суд України підтвердив незаконність рішення Національного банку (НБУ) про віднесення банку Хрещатик до категорії неплатоспроможних.

Про це йдеться в ухвалі суду №826/15685/16 від 27 лютого, передають Українські Новини.

"Верховний Суд відмовив у задоволенні заяви Національного банку про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Вищого адміністративного суду України від 7 грудня 2017", - зазначено в ухвалі.

Відео дня

Таким чином, рішення Вищого адміністративного суду від 7 грудня 2017 залишається у силі.

Відзначається, що постанова набирає законної сили з моменту його підписання суддями, є остаточним і оскарженню не підлягає.


Банк Хрещатик був віднесений до категорії неплатоспроможних 5 квітня 2016 року, а 2 червня 2016 року за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб НБУ прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію цього банку.

Головною причиною віднесення банку до категорії неплатоспроможних було невиконання задекларованих заходів щодо поліпшення його ліквідності і відсутність достатніх дій з боку власників банку для запобігання його неплатоспроможності.


Нагадаємо, в квітні 2016 року банку Хрещатик дали місяць, щоб знайти собі інвестора, інакше його ліквідують.

28 лютого 2017 року Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправною бездіяльність НБУ щодо вжиття належних заходів щодо забезпечення захисту законних інтересів вкладників і кредиторів банку Хрещатик.

У липні Вищий адміністративний суд України підтримав судові рішення попередніх інстанцій про незаконну неплатоспроможності банку Хрещатик, які привели до його ліквідації.

Нацбанк подав касаційну скаргу.

20 грудня 2017 року НБУ отримав ухвалу Вищого адміністративного суду від 7 грудня 2017 року, яким касаційна скарга регулятора була залишена без задоволення, а судові рішення попередніх інстанцій - без змін.

Тоді НБУ звернувся до Верховного Суду.

Показати ще новини
Радіо NV
X