Суд Лондона визнав Приватбанк жертвою масштабного шахрайства

23 листопада 2018, 15:56

Високий суд Лондона визнав невідповідним його юрисдикції позов державного Приватбанку до екс-власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також пов'язаних з ними компаніям.

Про це йдеться в прес-релізі позивача.

"Не дивлячись на те, що суддя визнав банк жертвою масштабних шахрайських дій - на суму від $329 млн до $1,2 млрд, він прийшов до висновку, що англійський суд не має юрисдикції для розгляду позову банку проти його екс-власників", - повідомили у Приватбанку.

Відео дня

Це судове рішення є тільки першим етапом процесу, і Приватбанк отримав дозвіл на його оскарження.

Відповідно до прес-релізу, суддя прийшов до висновку, що докази головним чином вказують на "ретельно сплановані шахрайські дії та відмивання коштів в особливо великих розмірах".

"Відповідачі визнають, що банк має достатньо обґрунтовану справу для розгляду щонайменше на сотні мільйонів доларів США, та, що договори поставок, оскаржені банком, є удаваними, використаними як прикриття для виправдання витоку величезних сум коштів із банку", - йдеться в прес-релізі.

Суд зберіг в силі прийняте в грудні 2017 року рішення про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова і шести пов'язаних з ними компаній на суму більше $ 2,5 млрд.

У грудні 2017 року Приватбанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського і Боголюбова, а також афілійованих з ними компаній. Як забезпечувальний захід англійський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського та Боголюбова на суму понад $2,5 млрд.

Суд при цьому зобов'язав Коломойського і Боголюбова розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь в розгляді справи.

Крім того, суд за підсумками слухань на початку березня 2018 року зобов'язав Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd. деталізувати інформацію про деякі операції з коштами Приватбанку, отриманими від інших осіб.

Коломойський прогнозує, що розгляд Високим судом Лондона справи по суті відбудеться не раніше ніж 2020 року.

Раніше всі компанії-відповідачі фігурували в постановах Печерського райсуду Києва від 29 липня 2016 року, якими передбачається арешт ряду рахунків у кіпрському філії найбільшого в Україні Приватбанку в межах розслідування про заволодіння кредитів рефінансування Національного банку України на суму 19 млрд грн.

У лютому 2018 року Суд Англії призначив засідання у справі Приватбанку проти екс-власників. Пізніше бізнесмени змусили Лондонський суд перейти в закритий режим.

Показати ще новини
Радіо НВ
X