Суд Лондона назвав дату рішення у справі Приватбанку проти Коломойського

22 листопада 2018, 17:15

Високий суд Лондона в п'ятницю, 23 листопада винесе рішення за позовом державного Приватбанку щодо його колишніх власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також пов'язаних з ними компаній.

Про це свідчать дані повістки суду, передає Інтерфакс-Україна.

Засідання призначене на 10:30 за Лондоном (12:30 за київським часом).

У той же час за інформацією народного депутата Сергія Лещенка (фракція Блок Петра Порошенка), лондонський суд оголосить, що не може розглядати цю справу, оскільки вона не в його юрисдикції.

Відео дня

"Ігор Коломойський може святкувати. Високий суд у Лондоні ухвалив рішення, що справа Приватбанку йому не підсудна, повідомляють джерела, що заслуговують на довіру", - написав Лещенко у своєму мікроблозі в Telegram.

За даними депутата, відмова розглядати позов означає, що будуть зняті арешти з активів Коломойського і Боголюбова, а також обмеження на витрати в сумі не більше 20 тисяч фунтів стерлінгів на тиждень.

Крім того, Лещенко також передбачає, що справа може бути остаточно закрита.

"Коломойський і Боголюбов будували свою стратегію на тому, що не проживали в Лондоні. І якщо стосовно Коломойського, який до останнього часу жив в Женеві, а тепер перебрався до Ізраїлю, це правда, то Боголюбов довгі роки був резидентом Великобританії. Однак, щоб піти з-під британської юрисдикції за позовами націоналізованого України Приватбанку і колишнього партнера Вадима Шульмана, Боголюбов переїхав з Великобританії до Швейцарії і розлучився з дружиною", - написав Лещенко.

У грудні 2017 року Приватбанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського і Боголюбова, а також афілійованих з ними компаній. Як забезпечувальний захід англійський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського та Боголюбова на суму понад $2,5 млрд.

Суд при цьому зобов'язав Коломойського і Боголюбова розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь в розгляді справи.

Крім того, суд за підсумками слухань на початку березня 2018 року зобов'язав Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd. деталізувати інформацію про деякі операції з коштами Приватбанку, отриманими від інших осіб.

Коломойський прогнозує, що розгляд Високим судом Лондона справи по суті відбудеться не раніше ніж 2020 року.

Раніше всі компанії-відповідачі фігурували в постановах Печерського райсуду Києва від 29 липня 2016 року, якими передбачається арешт ряду рахунків у кіпрському філії найбільшого в Україні Приватбанку в межах розслідування про заволодіння кредитів рефінансування Національного банку України на суму 19 млрд грн.

У лютому 2018 року Суд Англії призначив засідання у справі Приватбанку проти екс-власників. Пізніше бізнесмени змусили Лондонський суд перейти в закритий режим.

Показати ще новини
Радіо НВ
X