Тепер тільки «живі гроші». Кому необхідно переоформити документи для продовження субсидії

20 липня 2021, 07:51

У травні 2021 року в Україні прийняли Постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Внаслідок цього житлову субсидію тепер будуть отримувати тільки «живими» грошима.

Про це повідомило Міністерство соціальної політики. Раніше субсидію можна було отримати двома способами: у грошовій готівковій формі ( «живими» грошима на банківську карту або через пошту) або в грошовій безготівковій формі, коли Ощадбанк перекладав необхідні суми на рахунки надавачів комунальних послуг.

Відео дня

Кому потрібно переоформити документи на субсидію

Переоформляти документи на субсидію потрібно, якщо вони подавалися на початку минулого опалювального сезону, а кошти на допомогу перераховувалися в Ощадбанк, який і оплачував комунальні послуги. Ця категорія громадян не підпадає під автоматичне перепризначення. Повторно подати пакет документів потрібно для того, щоб одержувач пільги самостійно вказав, куди перераховувати гроші - на відділення пошти або банківську карту.

Кому ще не перепризначать субсидії автоматично

19 травня 2021 року Кабінет Міністрів прийняв рішення, згідно з яким розглядати питання щодо призначення житлових субсидій на наступний рік домогосподарствам, які отримували їх в опалювальному сезоні 2020-2021, будуть без оповіщення громадян. Винятки становлять:

  • домогосподарства, яким субсидія була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень, внутрішньо переміщені особи);
  • домогосподарства, чия субсидія була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих в житловому приміщенні, що не проживають за місцем реєстрації.

Нагадаємо, крайній термін подачі заяв на субсидію посилання - 1 жовтня 2021 року. Її призначать з травня 2021 заднім числом. Відстежувати дані по допомозі також можна на сайті з реєстром одержувачів субсидії. Найближчим часом там з'явиться інформація про призначені органами соцзахисту субсидій, призначених в червні поточного року.

Раніше НВ назвав сім поширених причин, чому можуть відмовити в субсидії , а також розповів, що перевіряють і де шукають дані про фінансове становище пільговиків.

Редактор: Лілія Вітюк
Показати ще новини
Радіо NV
X