Регулятори затвердили стратегію розвитку фінсектора до 2025 року
Серед основних напрямків розвитку виділили зміцнення фінансової стабільності, сприяння макроекономічному розвитку і росту економіки.
Фінансові регулятори України затвердили стратегію розвитку фінансового сектора на найближчі п’ять років, повідомляє прес-служба Нацбанку.
«Метою Стратегії є забезпечення подальшого реформування і розвитку фінансового сектора України відповідно до провідних міжнародних практик та реалізації заходів, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС та іншими міжнародними зобов’язаннями України», — відзначили в НБУ.
Стратегія передбачає п’ять основних напрямків розвитку українського фінансового сектора: зміцнення фінансової стабільності, сприяння макроекономічному розвитку і росту економіки, розвиток фінансових ринків, розширення фінансової інклюзії, а також впровадження інновацій у фінсекторі.
Зміцнення фінансової стабільності регулятори планують реалізовувати за допомогою захисту прав кредиторів і інвесторів і впровадження плану дій BEPS (плану дій з протидії розмивання бази оподаткування). Також регулятори займуться підвищенням вирівняти корпоративного управління в банках і жорсткістю вимог до їх внутрішнього контролю, вдосконаленням системи гарантування вкладів і виведення неплатоспроможних банків з ринку, впровадять ризикоорієнтований підхід.
Макроекономічний розвиток планують стимулювати за допомогою активізації кредитування малого і середнього підприємництва, в тому числі під заставу землі, усунення перешкод для перезапуску іпотечного кредитування та експортного фінансування. Також планується введення II рівня та удосконалення III рівня пенсійної системи та розвиток внутрішнього ринку державних цінних паперів.
З метою розвитку фінансових ринків регулятори будуть працювати над завершенням валютної лібералізації, створенням ліквідних ринків фінансових інструментів, дерегуляцією ринку небанківських фінпослуг, регулюванням страхової діяльності відповідно до міжнародних стандартів (Solvency II та принципами IAIS), застосуванням міжнародних стандартів функціонування ринків капіталу (вимог CSDR, EMIR, MIFID ІІ, MIFIR, PFM).
Для розширення фінансової інклюзії будуть впроваджені стандарти ринкової поведінки фінустанов і розкриття інформації про фінансові продукти, розширена інфраструктура для безготівкових операцій. Також регулятор активізує програми з підвищення фінансової грамотності населення та захисту прав споживачів.
Інновації у фінсекторі включають розвитку системи ідентифікації BankID, створення платформи для краудфандингу і венчурного капіталу, а також розвиток big data, blockchain і хмарних технологій.
У Нацбанку відзначають, що реформи торкнуться всіх сегментів фінансового сектора.
До переліку фінансових регуляторів входять Національний банк України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (НКРЕКП), Міністерство фінансів України, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).
