Щоб отримати пенсію. Як дізнатися свій трудовий стаж

16 липня 2021, 10:05

Міністр соціальної політики рекомендує українцям зареєструватися на сайті Пенсійного фонду.

В ефірі телеканалу Украіна24, Марина Лазебная розповіла, що робити, якщо неправильно порахували пенсійні виплати і до кого можна звернутися з цією проблемою. Міністр відповіла, що з такими зверненнями працює Пенсійний фонд України та його гаряча лінія.

Відео дня

Також Лазебна закликала всіх, хто ще не вийшов на пенсію, стежити за своїм трудовим стажем: «Я постійно це пропагую і сама цим користуюся: є офіційний портал Пенсійного фонду України, людина може створити собі там кабінет і відразу вона побачить весь свій набутий стаж і яка на неї чекає пенсія. Тоді людина може замислитися, подивитися який стаж врахований, чи не пропущено щось, чи не забув роботодавець передати дані». На порталі електронних послуг ПФУ можна вносити відомості про трудову діяльність, а також скористатися пенсійним калькулятором.

Відомості про трудову діяльність (Фото: скріншот pfu.gov.ua)
Відомості про трудову діяльність / Фото: скріншот pfu.gov.ua

Лазебна згадала, що у 2008 році, згідно з реформою 2007-го року, кожному необхідно 35 років стажу, щоб вийти на пенсію у 60 років. Актуальне питання — як забезпечити тих, у кого недостатня кількість стажу. «Ми звернулися до Міжнародної організації праці, щоб вони розповіли, як вирішують проблему нестачі стажу в світі, — говорить Марина Лазебна. — Я впевнена, що будь-який уряд, який до 2028 року підійде і побачить, що 40% громадян не матиме права на пенсію, буде змушений вирішувати питання про те, що цим людям гарантувати або запропонувати».

Показати ще новини
Радіо NV
X