Зв’язки з Татаровим, шпигунський скандал, тиск на Кличка і PR-війна з Любченком. Що відомо про першого директора БЕБ Вадима Мельника

22 серпня 2021, 07:32
Профайл
НВ Преміум

Про те, що Бюро економічної безпеки, яке має замінити податкову міліцію, очолить її останній керівник Вадим Мельник, стало відомо ще на початку конкурсу, який виявився не тільки передбачуваним, але і скандальним.

20 серпня Кабмін призначив Вадима Мельника директором Бюро економічної безпеки і звільнив його з посади голови Держфіскальної служби. Новий орган має запрацювати 25 вересня і замінити податкову міліцію, яка залишилася в ДФС після поділу відомства на Податкову та Митну служби в 2019 році. Очікується, що після початку роботи Бюро економічної безпеки СБУ і Нацполіція теж перестануть займатися розслідуванням економічних злочинів.

Відео дня

Бізнес неодноразово заявляв, що новий орган повинен бути незалежним і демілітаризованим, а також закликав сфокусуватися на аналітичній функції і не допустити того, щоб БЕБ стало всього лише оновленою податковою міліцією. Проте складається враження, що саме це і відбувається: створення окремого правоохоронного органу для розслідування економічних злочинів демонстративно зводять до зміни вивіски над податковою міліцією.

НВ Бізнес розповідає, як пройшов конкурс і що відомо про ставленика Офісу президента Вадима Мельника.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X