Ставки за депозитами у валюті оновили історичний мінімум

8 травня 2018, 15:51
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вартість валютних депозитів вкотре оновила історичний мінімум. Разом з тим, банки припинили знижувати ставки за депозитами в гривні після того, як Національний банк України декілька разів поспіль піднімав свою облікову ставку.

Про це йдеться у травневому квартальному огляді банківського сектору, опублікованому на сайті НБУ.

"У відповідь на жорсткішу монетарну політику НБУ банки призупинили зниження ставок за гривневими депозитами населення", – зазначає регулятор.

Відео дня

Так, за даними НБУ, вартість 12-місячних вкладів фізичних осіб у гривні зберігається на рівні 14,2% протягом останніх 5 місяців.

"Водночас триває повільне зниження ставок за валютними депозитами. Вони вчергове оновили історичний мінімум: вартість 12-місячних депозитів у доларах США скоротилася на 0.3 в.п. до 3.3% річних", – додає Нацбанк.

Ставки за гривневими кредитами корпораціям незначно зросли на 1.1 в.п. до 15,5% річних, ставки за кредитами населенню збільшились на 0.4 в.п.

Обсяги депозитів населення надалі зростають

За підсумками перших трьох місяців року обсяги банківських вкладів населення зросли на 2,0% за фіксованим на початок року курсом до 475 млрд грн у гривневому еквіваленті, причому зростали як гривневі депозити (на 3,2%), так і валютні (0,8% у доларовому еквіваленті). Темпи приросту депозитів мають потенціал до прискорення з огляду на істотне зростання номінальних доходів українців.

Депозити юридичних осіб сезонно скоротилися на 4,8% протягом кварталу до 398 млрд грн, що пояснюється сезонними факторами. Приріст коштів юридичних осіб у гривні зафіксовано лише в державних банках (крім Приватбанку) – на 3,6%, в іноземній валюті - у приватних банках та Приватбанку (+6,7% та +1,3% у дол. еквіваленті відповідно).

Структура зобов’язань банків у першому кварталі майже не змінилася: частка коштів корпорацій та населення у ній становить 76.8%. На депозити фізичних осіб припадає більше 40% всього банківського фондування.

Як повідомлялося, за підсумками першого кварталу 2018 року банки України відновили прибуткову діяльність після збиткової роботи у четвертому кварталі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X