Небезпечний прецедент. США не можуть конфіскувати заморожені активи російського ЦБ

19 травня, 09:55
США не мають юридичних повноважень для арешту $300 млрд активів ЦБ РФ (Фото:Maxim Shemetov \ Reuters)

США не мають юридичних повноважень для арешту $300 млрд активів ЦБ РФ (Фото:Maxim Shemetov \ Reuters)

У США не бачать юридичної можливості конфіскації заблокованих активів Центробанку РФ.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Сполучені Штати не мають юридичних повноважень на арешт активів російського центробанку на суму близько $300 млрд. Про це заявила міністерка фінансів США Джанет Йеллен, передає Reuters.

Відео дня

Водночас, вона заявила про початок переговорів з американськими партнерами про те, як змусити Росію сплатити рахунки за повоєнне відновлення України.

« Я думаю, цілком природно, що з огляду на величезні руйнування в Україні та величезні витрати на відновлення, з якими їм доведеться зіткнутися, ми звернемося до Росії, щоб вона допомогла сплатити хоча б частину ціни», - заявила Єллен.

Деякі європейські чиновники виступають за арешт активів ЦР РФ, заморожених санкціями. Наразі активи перебувають за кордоном, але залишаються у власності Росії.

Однак, за словами Єллен, це йде врозріз з американськими законами і може створити прецедент, який підриває довіру інших країн до зберігання активів своїх центральних банків у Сполучених Штатах.

За словами Єллен, швидше за все, спеціальну ліцензію, видану Росії для здійснення платежів власникам американських облігацій, не буде продовжено наступного тижня.

Термін дії ліцензії закінчується 25 травня і цього ж дня РФ має провести платіж за облігаціями. Якщо у разі відкликання ліцензії Росія спробує заплатити у рублях, а не в доларах, це може призвести до технічного дефолту.

Раніше повідомлялося, що МВФ обговорюватиме всередині організації можливість конфіскації валютних резервів центробанку Росії .

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X