Спроба номер два. Валютні кредити на іпотеку конвертують у гривню

3 лютого 2016, 19:55
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Кабінет Міністрів вніс до Верховноі Ради України законопроект щодо реструктуризації зобов’язань за кредитами в іноземній валюті, отриманих на придбання житла

‘‘Ми тексту законопроекту ще не бачили. Сподіваємося, що це наш законопроект, те, що НБУ із НАБУ [Незалежна асоціація банків України] напрацювали і подали до Кабінету міністрів’’, - прокоментувала НВ голова Національного банку України Валерія Гонтарева.

Відео дня

Законопроект розроблений спільними зусиллями банківської спільноти та регулятором був представлений міністром фінансів Наталією Яресько в листопаді 2015 року. Валютні кредити пропонувалося конвертувати у гривню по курсу, який існуватиме на момент укладання нового кредитного договору, і після цього вже йтиметься про часткове списання заборгованості по кредиту.

‘‘Ідея, яку НАБУ разом із комерційними банками і за підтримки НБУ просував – це не допустити подальшого обвалу банківської системи і зберегти соціальну справедливість. Банки готові взяти на себе певну соціальну відповідальність і піти на реструктуризацію валютних кредитів’’, - каже голова ради НАБУ Роман Шпек.

За його словами, валютним позичальникам банки готові реструктуризувати від 25% до 50% кредиту, в залежності від розміру житла (квартири площею до 60 кв. м, будинки - до 120 кв. м). Пільгові категорії громадян (інваліди, учасники АТО, ветерани, багатодітнім сім'ї) можуть претендувати на списання до 80% конвертованого кредиту. А учасникам АТО, які отримали інвалідність та спадкоємцям загиблих в АТО воїнів спишуть 80-100% тіла кредиту.

Ставка кредиту при конвертації буде зафіксована протягом трьох наступних років, із дня реструктуризації, на рівні тієї, за якою надавався кредит в іноземній валюті (в середньому 10% річних). Після того процентну ставку буде підвищено до актуального рівню – визначатиметься Українським індексом ставок за депозитами фізосіб для річних гривневих внесків (20+% річних).

Валютні іпотечні кредити будуть реструктуризовані лише у тому випадку, якщо йдеться про єдине житло, придбане для проживання, а не як частина інвестиційної діяльності.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X