Спроба номер два. Валютні кредити на іпотеку конвертують у гривню

3 лютого 2016, 19:55
1128
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Спроба номер два. Валютні кредити на іпотеку конвертують у гривню - фото

Валютні позичальники отримали шанс на списання частини іпотечних кредитів

Кабінет Міністрів вніс до Верховноі Ради України законопроект щодо реструктуризації зобов’язань за кредитами в іноземній валюті, отриманих на придбання житла

‘‘Ми тексту законопроекту ще не бачили. Сподіваємося, що це наш законопроект, те, що НБУ із НАБУ [Незалежна асоціація банків України] напрацювали і подали до Кабінету міністрів’’, - прокоментувала НВ голова Національного банку України Валерія Гонтарева.

Законопроект розроблений спільними зусиллями банківської спільноти та регулятором був представлений міністром фінансів Наталією Яресько в листопаді 2015 року. Валютні кредити пропонувалося конвертувати у гривню по курсу, який існуватиме на момент укладання нового кредитного договору, і після цього вже йтиметься про часткове списання заборгованості по кредиту.

‘‘Ідея, яку НАБУ разом із комерційними банками і за підтримки НБУ просував – це не допустити подальшого обвалу банківської системи і зберегти соціальну справедливість. Банки готові взяти на себе певну соціальну відповідальність і піти на реструктуризацію валютних кредитів’’, - каже голова ради НАБУ Роман Шпек.

За його словами, валютним позичальникам банки готові реструктуризувати від 25% до 50% кредиту, в залежності від розміру житла (квартири площею до 60 кв. м, будинки - до 120 кв. м). Пільгові категорії громадян (інваліди, учасники АТО, ветерани, багатодітнім сім'ї) можуть претендувати на списання до 80% конвертованого кредиту. А учасникам АТО, які отримали інвалідність та спадкоємцям загиблих в АТО воїнів спишуть 80-100% тіла кредиту.

Ставка кредиту при конвертації буде зафіксована протягом трьох наступних років, із дня реструктуризації, на рівні тієї, за якою надавався кредит в іноземній валюті (в середньому 10% річних). Після того процентну ставку буде підвищено до актуального рівню – визначатиметься Українським індексом ставок за депозитами фізосіб для річних гривневих внесків (20+% річних).

Валютні іпотечні кредити будуть реструктуризовані лише у тому випадку, якщо йдеться про єдине житло, придбане для проживання, а не як частина інвестиційної діяльності.

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

ТОП 3

Фінанси

17 березня, 19:42

thumb img
Два найбільших банки Німеччини оголосили про плани злиття
1962
Фінанси

Вчора, 09:30

thumb img
Навіщо потрібні термінали Bloomberg і Reuters для торгів ОВДП і при чому тут курс гривні
1613
Фінанси

Вчора, 08:00

thumb img
Курс валют НБУ. Долар і євро різко подорожчали
1201

Головне

Економіка

Вчора, 09:00

thumb img
Поле чудес. Хто з українських агрохолдингів найбільше витрачає на розумні технології
Події

Вчора, 14:34

thumb img
Путін запустив нові електростанції в окупованому Криму вартістю $1,1 мільярда
Бокс

Вчора, 23:08

thumb img
Кличку подвоїли гонорар за повернення на ринг - ЗМІ