Верховний суд передав справу про вклади Суркісів в ПриватБанку в Печерський суд — генпрокурор

20 жовтня 2020, 09:27

Велика палата Верховного суду передала до Печерського райсуду Києва справу за позовом сім'ї Суркісів, в якому вони оскаржують обмін їх коштів в ПриватБанку на суму понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in) в ході націоналізації фінустанови.

Про це повідомила в Facebook генеральний прокурор Ірина Венедиктова.

«Офіс генерального прокурора відстояв у Верховному Суді 1 млрд гривень активів держави в справі АТ КБ ПриватБанк і фактично попередив вибуття ще 28 млрд гривень за аналогічними позовами. І ми продовжимо боротися за збереження цих коштів в Печерському районному суді, куди було передано цю справу», - написала вона.

Відео дня

Агентство Інтерфакс-Україна пише з посиланням на інформоване джерело, що текст рішення Верховного суду від 15 червня 2020 року, яким він частково задовольнив касаційну скаргу Нацбанку, Кабінету міністрів і ПриватБанку, підтвердивши законність bail-in, був опублікований 22 вересня, а 23 вересня за клопотанням представників Суркісів справа була передана до Печерського райсуду.

За словами співрозмовника агентства, представники Суркісів подали клопотання про переведення справи до Печерського райсуду до публікації тексту рішення суду, а ПриватБанк подав заяву про відсутність підстав для цього через кілька днів після публікації. Джерело додало, що коли Верховний суд закриває провадження у зв'язку з непідсудністю справи судам попередніх інстанцій, то, за клопотанням сторони, він може направити цю справу до суду, якому вона підсудна.

Нагадаємо, що 15 червня Верховний суд фактично підтвердив законність обміну депозитів Суркісів на акції банку, в подальшому викуплені державою за 1 грн. Велика палата Верховного суду частково задовольнила касаційну скаргу Нацбанку, ПриватБанку і Міністерства фінансів на рішення судів нижчих інстанцій, які скасовували рішення НБУ про визнання сім'ї Суркісів пов'язаними з ПриватБанком особами.

Показати ще новини
Радіо НВ
X