Верховний суд призначив дату засідання у справі Суркісів проти ПриватБанку

13 квітня 2020, 15:26

Велика палата Верховного суду продовжить розглядати касаційну скаргу НБУ, Кабміну і Приватбанку за позовом сім'ї Суркісів на засіданні 27 квітня, йдеться в матеріалі НВ Бізнес.

Від рішення Великої палати Верховного суду залежить, чи зможуть українські суди самостійно визначати ступінь пов'язаності окремих клієнтів ПриватБанку з колишніми власниками Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим.

Відео дня

Суд завершив вивчення матеріалів справи під час засідання 16 березня. Засідання тривало понад дев'ять з половиною годин.

Як відомо, під час роботи тимчасової адміністрації в Приватбанку за процедурою конвертації коштів інсайдерів банку в капітал (bail-in) сім'ю Суркісів також визнали пов'язаним особами. У Ігоря Суркіса в Приватбанку на рахунку було 151 млн грн, у Поліни Ковалик (дружини Григорія Суркіса) - 514,1 млн грн, Григорія Суркіса - 163,1 млн грн, Марини Суркіс (дочка Ігоря Суркіса) - 174,5 млн грн, Рахміля Суркіса (батько братів Суркісів) - 44,8 млн грн.

В травнем 2017 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і скасував рішення комісії НБУ про визнання пов'язаними з Приватбанком особами сім'ю Суркісів. Крім того, цей суд скасував накази тимчасового адміністратора Приватбанку, які стосувалися рахунків фізосіб. У листопаді 2017 року Київський апеляційний адмінсуд підтвердив це рішення і зобов'язав банк повернути гроші. Під час розгляду цих справ Нацбанк вказував, що Ігор Суркіс та Ігор Коломойський є акціонерами, зокрема, телеканалу 1 + 1, що вказує про зв'язок Суркіса з колишніми власниками Приватбанку. Тому і родичі Ігоря Суркіса вважаються інсайдерами Приватбанку до його націоналізації. Якщо Велика палата прийме рішення на користь Суркісів, то і інші особи зможуть оскаржити свою зв'язаність з банком, тоді держава може втратити близько 30 млрд грн (сума bail-in).

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X