Колишній топменеджер ПриватБанку Яценко вже після затримання переписав на родичів мільйони — ЗМІ
Колишній заступник голови ПриватБанку Володимир Яценко вже після затримання в аеропорту Бориспіль переписав на цивільну дружину і дочку десятки мільйонів гривень, якими володів через частки в компаніях.
Колишній перший заступник голови правління ПриватБанку Володимир Яценко вже після затримання у справі про розтрату грошей банку переписав на дочку і цивільну дружину десятки мільйонів гривень. Про це пише Слідство Інфо з посиланням на дані Мін'юсту.
Як зазначає видання, увечері 22 лютого, після того як Яценко був затриманий в аеропорту Бориспіль співробітниками Національного антикорупційного бюро України, його цивільній дружині перейшли його корпоративні права в декількох компаніях.
Зокрема, Євгенії Кривенко перейшло 17,18% компанії Fintech Band, яка у співпраці з Універсал Банком займається розвитком проєкту monobank. Частка оцінюється в 172 тисяч гривень.
Крім того, у власність родичів Яценка перейшла частка в компанії Естейт сіті в 488 тисяч гривень і частка в компанії Ейсі дісі процесинг в 162 тисяч гривень. На наступний день після затримання банкіра його дочка Анна Яценко отримала активи в аграрних компаніях Ульянівка агро і Машівка агро альянс.
Перша компанія перейшла у власність дочки Яценка повністю — 23 об'єкти нерухомості, 500 земельних ділянок і 17 автомобілів. У другій компанії її частка склала 90% (вартістю в 32,5 млн грн).
Відзначається, що перед затриманням Володимир Яценко міг підписати нотаріальну довіреність, за допомогою якої вдалося переписати активи на родичів.
Як пише видання, зазвичай в подібних справах детективи НАБУ накладають так званий попередній арешт на майно та активи підозрюваного відразу після затримання. Це робиться для того, щоб затриманий не міг переписати активи на інших людей.
Після чого детективи і прокурори йдуть до Вищого антикорупційний суд, щоб вже суддя вирішив, заарештовувати активи чи підозрюваного. В цьому випадку правоохоронці звернулися до суду вже після того, як активи були переписані на родичів і ВАКС відмовився їх заарештовувати.
Нагадаємо, що 22 лютого колишнього першого заступника голови правління ПриватБанку Володимира Яценка затримали в міжнародному аеропорту Бориспіль. У НАБУ заявили, що він планував покинути Україну на приватному літаку. Літак екстрено посадили в аеропорту Бориспіль.
На наступний день після затримання Яценко НАБУ оголосила трьом колишнім високопоставленим співробітникам ПриватБанку підозри в розтраті 136,89 млн. Серед підозрюваних ексглава правління ПриватБанку Олександр Дубілет, колишній перший заступник голови правління Володимир Яценко та Олена Бичихіна, екскерівник одного з підрозділів ПриватБанку, яка одночасно обіймала посаду першого заступника голови правління в пов’язаної страхової компанії Інгосстрах. Слідство встановило, що в грудні 2016 року, за день до визнання ПриватБанку неплатоспроможним, вони на підставі неправдивих документів виплатили засобами банку понад 136,89 млн грн на користь Інгосстраха.

25 лютого Яценко вийшов під заставу в більш ніж 52 млн грн .
ПриватБанк був націоналізований в грудні 2016 року. Держава докапіталізувала його на 155 млрд грн. Розслідування агентства Kroll показало, що ПриватБанк був «об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій протягом не менше десяти років до націоналізації, що призвело до завдання банку збитків на суму як мінімум $ 5,5 млрд».