Справа ПриватБанку. Верховний Суд скасував стягнення 530 млн грн за позовом дружини Боголюбова

20 квітня 2021, 16:34

Верховний Суд частково задовольнив касаційну скаргу Привату і Нацбанку у справі про стягнення 530 млн грн на користь Олени Боголюбової (ексдружини Геннадія Боголюбова) і вирішив передати цю справу на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.

Верховний Суд на засіданні 14 квітня частково задовольнив касаційні скарги НБУ і ПриватБанку та скасував рішення судів нижчих інстанцій про стягнення еквівалента 530 млн грн за позовом Олени Боголюбової - колишньої дружини ексвласника банку Геннадія Боголюбова. Про це повідомляє видання Finbalance.

Відео дня

Йдеться про скасування стягнення $15,7 млн, 1,84 млн євро та 30,4 млн грн, які були списані з рахунків Олени Боголюбової при націоналізації банку в рамках операції bail-in. Так, суд касаційної інстанції вирішив передати цю справу на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.

Зокрема, Верховний Суд вказав, що суди першої та апеляційної інстанції визнали Олену Боголюбову особою, не пов'язаним з ПриватБанком, не розглянувши при цьому рішення комісії НБУ від 13 грудня 2016 року, яким вона і була визнана пов'язаним з банком особою. Відзначається, що в ході судового процесу відповідний документ не був наданий банком і регулятором.

«Апеляційний суд не встановив і не досліджував в сукупності всіх доказів, чи є позивач пов'язаною особою з ПАТ КБ ПриватБанк. При новому розгляді справи слід перевірити вищенаведені обставини», - йдеться в постанові Верховного Суду, яке цитує видання.

Нагадаємо, що в лютому цього року суд залишив без руху позов Боголюбова про повернення йому акцій ПриватБанку.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X