Націоналізація ПриватБанку. Суд відновив справу за позовом колишнього голови банку Дубілета

12 жовтня 2021, 16:33

Суд задовольнив апеляційну скаргу колишнього голови правління ПриватБанку Олександра Дубілета, відновивши справу щодо законності націоналізації банку.

Північний апеляційний господарський суд 11 жовтня задовольнив апеляційну скаргу колишнього акціонера ПриватБанку Олександра Дубілета на рішення суду попередньої інстанції про закриття провадження щодо визнання недійсними договорів купівлі-продажу акцій фінустанови.

Відео дня

Про це йдеться в повідомленні пресслужби банку.

Рішення суду першої інстанції було прийнято на основі так званого «антиколомойського» закону № 590-IX.

«Північний апеляційний госпсуд задовольнив апеляційну скаргу Дубілета А.В. на ухвалу госпсуду Києва (...) про припинення провадження на підставі (...) закону № 590-IX і скасував постанову від 2 червня, попри пряму вказівку закону № 590-IX про необхідність закриття подібного роду справи за позовом колишнього власника банківської установи, який виведений з ринку або ліквідовано », - йдеться в повідомленні пресслужби банку.

Своєю чергою в державному банку вважають, що це є «грубим ігноруванням» обов'язкових до застосування норм Закону № 590.

Йдеться про апеляцію на рішення Господарського суду Києва рішенням від 2 червня, який закрив провадження за позовом Дубілета про визнання недійсними договорів купівлі-продажу акцій ПриватБанку, в результаті якої банк був націоналізований. Зазначене рішення було прийнято судом на підставі норм «банківського» закону № 590.

Нагадаємо, що 22 лютого 2021 року Національні антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили про підозру в розтраті 136,89 млн грн трьом колишнім високопоставленим співробітникам ПриватБанку.

Цей епізод справи стосується страхової компанії Інгосстрах. Серед підозрюваних - ексглава правління Олександр Дубілет, колишній перший заступник голови Володимир Яценко та Олена Бичихіна, екскерівниця одного з підрозділів ПриватБанку, яка одночасно обіймала посаду першого заступника голови правління в пов'язаної страхової компанії Інгосстрах.

15 березня в справі ПриватБанку було оголошено ще три підозри по іншому епізоду, який стосується розтрати 8,2 млрд грн. Серед підозрюваних - Олександр Дубілет, ексзаступниця голови правління, керівник казначейства Людмила Шмальченко, а також колишня начальниця департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПриватБанку Надія Конопкіна.

В кінці березня Дубілета оголосили в розшук, після чого він повідомив, що перебуває в Ізраїлі, не ховається від слідства, але не може приїхати в Україну. Водночас в червні Вищий антикорупційний суд України заочно заарештував ексголову правління ПриватБанку.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X