Ексголову ПриватБанку Дубілета підозрюють у завданні 8 млрд грн збитків — Венедіктова
Генпрокурор Ірина Венедіктова санкціонувала ще три підозри колишнім топменеджерам ПриватБанку.
Про це вона повідомила в Facebook.
«8 мільярдів гривень — саме такий розмір збитків завдало керівництво тоді ще недержавного ПриватБанку громадянам України у 2016 році, а станом на сьогодні, і державному бюджету країни. Точніше кажучи кримінально-процесуальною мовою, детективи та прокурори підозрюють голову правління у скоєнні цього злочину», — написала вона.
За словами Венедіктової, незадовго до націоналізації ПриватБанку голова правління, заступник голови правління — керівник казначейства банку та начальник департаменту міжбанківських операцій казначейства банку «прийняли рішення про незаконне списання грошових зобов’язань іноземних товариств перед банком і за рахунок коштів цього ж банку».
«Технічно керівництвом у цьому випадку було прийнято рішення про заміну боржника: замість вищезгаданих іноземних товариств віддавати борги ПриватБанку тепер повинна була пов’язана з банком фірма Claresholm Marketing LTD. Слідство має у своєму розпорядженні усі необхідні докази: від підписання документів минулими датами до внесення фіктивних даних у бухгалтерську документацію», — розповіла генпрокурор.
Вона не вказала імена підозрюваних, але відомо, що головою правління ПриватБанку до його націоналізації у 2016 році був Олександр Дубілет, а посаду заступника голови правління — керівника казначейства обіймала Людмила Шмальченко.
«Слідство встановило, що у грудні 2016 року, напередодні націоналізації ПАТ КБ ПриватБанк, тодішній голова правління банку розпорядився перерахувати 314,9 млн доларів США (8,2 млрд грн за курсом НБУ) з кореспондентського рахунку, відкритого в одному з європейських банків, як погашення заборгованості за раніше виданим акредитивам двом компаніям-агротрейдерам. Для прикриття фактичної розтрати коштів ПриватБанку і надання вигляду законності цій злочинній схемі колишні високопосадовці банку підробили банківські документи та провели фіктивне кредитування пов’язаної з банком юридичної особи. Таким чином цю особу зробили боржником саме на ту суму, яку вивели через погашення акредитивів іншим компаніям», — додали в Національному антикорупційному бюро України.
Нагадаємо, що 22 лютого колишнього першого заступника голови правління ПриватБанку Володимира Яценка затримали в міжнародному аеропорту Бориспіль. У НАБУ заявили, що він планував покинути Україну на приватному літаку. Літак екстрено посадили в аеропорту Бориспіль.
На наступний день після затримання Яценка НАБУ оголосила трьом колишнім високопоставленим співробітникам ПриватБанку підозри в розтраті 136,89 млн грн. Цей епізод справи стосується страхової компанії Інгосстрах. Серед підозрюваних — ексголова правління Олександр Дубілет, колишній перший заступник голови Володимир Яценко та Олена Бичихіна, екскерівник одного з підрозділів ПриватБанку, яка одночасно обіймала посаду першого заступника голови правління в пов’язаній страховій компанії Інгосстрах.
25 лютого Яценко вийшов під заставу в більш ніж 52 млн грн. 12 березня Апеляційний суд залишив без зміни запобіжний захід Яценко.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.