Справа ПриватБанку. ВАКС заочно заарештував ексголову правління банку Дубілета

2 червня 2021, 21:17

Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою для колишнього голови правління ПриватБанку Олександра Дубілета.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Оскільки на цей час Дубілет знаходиться не в Україні і оголошений в міжнародний розшук, запобіжний захід йому призначили заочно «до моменту його фактичного затримання і доставки до місця кримінального провадження».

Відео дня

Як відзначають в ЦПК, рішення слідчого судді Сергія Мойсак означає, що підозра, що була пред’явлена ​​Дубілету, цілком обґрунтоване. А повідомлення про неї відбулося відповідно до норм кримінального процесуального законодавства.

Нагадаємо, що 22 лютого НАБУ і САП повідомили про підозру в розтраті 136,89 млн грн трьом колишнім високопоставленим співробітникам ПриватБанку. Цей епізод справи стосується страхової компанії Ингосстрах. Серед підозрюваних — ексглава правління Олександр Дубілет, колишній перший заступник голови Володимир Яценко та Олена Бичіхіна, екскерівник одного з підрозділів ПриватБанку, яка одночасно обіймала посаду першого заступника голови правління в пов’язаної страхової компанії Інгосстрах.

15 березня в справі ПриватБанку було оголошено ще три підозри по іншому епізоду, який стосується розтрати 8,2 млрд грн. Серед підозрюваних — Олександр Дубілет, ексзаступниця голови правління — керівниця казначейства Людмила Шмальченко, а також колишня начальниця департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПриватБанку Надія Конопкіна.

В кінці березня Дубілета оголосили в розшук, після чого він повідомив, що перебуває в Ізраїлі, не ховається від слідства, але не може приїхати в Україну.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X