Офіс генпрокурора чотири місяці блокує екстрадицію колишнього власника VAB Банку Бахматюка — УП

13 жовтня 2020, 23:31

Офіс генерального прокурора з червня «блокує» екстрадицію колишнього власника VAB Банку Олега Бахматюка, якого підозрюють у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, повідомляє Українська правда з посиланням на джерело в правоохоронних органах.

За інформацією видання, детективи НАБУ підготували клопотання про екстрадицію Бахматюка 15 червня 2020 року, але станом на 13 жовтня Офіс генпрокурора досі не направив його до Австрії, вимагаючи надати додаткову інформацію у справі.

Відео дня

Українська правда пише, що формальна підстава для зволікання - звернення адвоката Бахматюка, який вважає міжнародний розшук його підзахисного незаконним і каже, що правоохоронці знають про його місцезнаходження.

В Офісі генпрокурора припускають, що якщо претензії адвоката підтвердяться, це поставить під сумнів законність рішення суду про заочний арешт бізнесмена.

ОГП закликає Антикорупційну прокуратуру довести законність розшуку Бахматюка і надати дані, які це підтверджують: дату, коли в НАБУ дізналися, що бізнесмен перебуває за кордоном; чи отримували в бюро інформацію від адвоката про місце проживання його підзахисного і чи направляли такі виклики австрійським правоохоронцям.

При цьому співрозмовник видання заявив, що Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду дійшла висновку, що в НАБУ надали необхідні докази розшуку Бахматюка, і дозволила його заочний арешт. Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, суд може дозволити заочний арешт лише за умови, якщо прокурор доведе, що підозрюваний перебуває в міжнародному розшуку.

Нагадаємо, в жовтні 2014 року VAB Банк, який віднесли до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з проханням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Правління НБУ видало банку стабкредит в розмірі 1,2 млрд грн. За 40 днів, в листопаді 2014 року, НБУ визнав VAB Банк неплатоспроможним. Стабкредит банк не повернув. НАБУ проводило розслідування з жовтня 2016 року. У лютому 2019-го тодішній генпрокурор Юрій Луценко визначив підслідність в кримінальному провадженні за Нацполіцією, слідчі якої у серпні 2019 року закрили провадження у зв'язку з відсутністю складу злочину. У вересні того ж року постанову про закриття було скасовано генеральним прокурором Русланом Рябошапкою, який визнав підслідність у справі за детективами Національного бюро.

За даними слідства, VAB Банк отримав кредит, не подавши всіх необхідних для цього документів. При цьому вартість нерухомості, що передається в заставу Нацбанку, завищили майже в 25 разів шляхом складання підроблених звітів про оцінку, додали в НАБУ.

У листопаді 2019 року НАБУ повідомило про підозру в заволодінні стабкредитом більше ніж 10 особам, зокрема ексвласнику банку Олегу Бахматюку і голові правління Райффайзен Банку Аваль, колишньому першому заступнику голови НБУ Олександру Писаруку.

Бахматюка оголосили в розшук. Писарук заявляв, що всі процедури з видачі стабілізаційного кредиту VAB Банку провели з дотриманням законодавства.

В кінці червня 2020 року Офіс генпрокурора закрив кримінальне провадження у справі про заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, який надали VAB Банку Бахматюка.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала рішення Печерського райсуду Києва, на підставі якого закрили справу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X