«Видати медаль». Гонтарева прокоментувала можливу причетність Нацбанку до «справи Медведчука»

26 жовтня 2021, 09:46

Колишня голова НБУ Валерія Гонтарева прокоментувала можливу причетність до «справи Медведчука» та назвала контекст, у якому Віктор Медведчук міг говорити про центробанк.

Народний депутат Віктор Медведчук міг говорити про Національний банк України лише у контексті того, що НБУ забороняв розрахунки на тимчасово окупованих територіях України.

Відео дня

Про це в інтерв'ю Радіо Свобода заявила колишня голова регулятора Валерія Гонтарева.

«Я намагалася послухати ці плівки, намагалася зі своїми колегами з НБУ поговорити про що взагалі йдеться. І всі ми дійшли висновку, що НБУ він там згадував лише тому, що НБУ забороняв розрахунки на окупованих територіях, НБУ заважав усім, хто хотів робити ці розрахунки», - заявила Гонтарева.

Також вона додала, що НБУ закрив на окупованих територіях усі банківські та небанківські установи та забрав у них ліцензії.

"Я жодного разу Медведчука не бачила і не чула", - заявила Гонтарева.

Також колишня голова НБУ вважає, що заслужила нагороду у контексті подій 2014 року.

«І замість того, щоб нам усім працівникам НБУ того часу видати медаль „Герой України“, бо першого дня, коли я вийшла на роботу, люди зі зброєю захопили донецьке відділення НБУ, а наступного дня захопили луганське відділення. І як ми там билися…», - заявила Гонтарева.

Також ексголова Нацбанку заявила, що у 2014 році консультувалася з головою центробанку Молдови, щоб зрозуміти, як у сусідній країні вели розрахунки з окупованим Придністров'ям.

«Але після цього ми вирішили навпаки перекрити. всі ці розрахунки, а компанії перереєструвалися у Києві, щоби продовжити роботу. Ось і вся історія з мого боку. І при цьому генпрокурор, голова СБУ виходять і говорять про НБУ, що увійшов у змову», — уклала колишня голова центробанку.

Нагадаємо, що на початку жовтня глава СБУ Іван Баканов заявив, що в рамках розслідування справи за новою підозрою нардепу від ОПЗЖ Віктору Медведчуку опрацьовуватиметься причетність п'ятого президента України Петра Порошенка та колишньої голови Нацбанку Валерії Гонтаревої.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X