Співзасновник monobank: Стати єдинорогом до 2022 року — це мрія

27 листопада 2020, 13:39

Співзасновник monobank Олег Гороховський вважає, що поточна ситуація не відіб'ється на планах банку стати єдинорогом до 2022 року

За словами співзасновника monobank Олега Гороховського, можливість стати єдинорогом до 2022 року для банку скоріше мрія. Про це він заявив в інтерв'ю НВ Бізнес.

«Для нас стати єдинорогом — не план, а мрія. Як квінтесенція того, що ти досяг якогось результату й успіху. Це просто мета, що надихає і поточна ситуація ніяк не може вплинути на нашу мрію — може просто коригувати термін досягнення мети і зусилля, необхідні для цього», — заявив Гороховський.

Відео дня

Також він додав, що на відміну від британського ринку, де на вартість бізнесу впливають темпи залучення клієнтів, витрати, правильна бізнес-модель і вміння монетизувати клієнтську базу, на вартість схожого бізнесу в Україні впливатиме інвестиційна привабливість країни.

«У того ж Revolut — проблеми з монетизацією. Він, наскільки я знаю, неприбутковий, і його ціна сьогодні — це ціна за клієнтську базу. Тому що британський ринок складний і там є такий фактор, як капіталізація і вартість бізнесу. У нас через те, що Україна не є інвестиційно-привабливою країною, бізнеси, у яких 3 мільйони клієнтів, і які ростуть по 100−150 тисяч клієнтів, не варті нічого в очах іноземних інвесторів», — додав співзасновник monobank.

На думку Гороховського, отримати оцінку в $1 млрд для monobank не є нереальним завданням. За його словами до 2022 року у monobank має бути вже близько 5 млн клієнтів, а «це може і має коштувати мільярд доларів».

Співзасновник monobank підтвердив, що в KPI у компанії не прописано «стати єдинорогом в грудні 2022 року». За словами Гороховського, мрія отримати оцінку в $1 млрд з’явилася як зрозуміле і добре артикульоване формулювання, яке чітко асоціюється з поняттям «успішний бізнес».

Нагадаємо, що про плани monobank стати єдинорогом до закінчення 2021 року або в 2022 році Гороховський сказав в інтерв'ю Forbes Україна, опублікованому в жовтневому номері журналу. Тоді він також зазначив, що якби monobank працював в Британії, що коштував би дорожче, ніж Revolut. (Оцінка Revolut — $5,5 млрд).

Повну версію інтерв'ю Олега Гороховського НВ Бізнес читайте за посиланням.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X