Небезпечна пауза. Чому забуксувала співпраця з МВФ — інтерв'ю з представником Фонду Йостою Люнгманом

7 листопада 2020, 10:10
НВ Преміум

Про те, як дії Володимира Зеленського та суддів Конституційного Суду позначаються на програмі співпраці країни з МВФ, журналу НВ розповів Йоста Люнгман, представник фонду в Україні.

У 2020 році Україна зіткнулася не тільки з коронавірусною кризою, яка прийшли ззовні, а й із внутрішньою, в якій офіційний Київ винен сам. Йдеться про співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ): у червні, після ухвалення законів про банківський і земельний ринки, країна підписала з ним нову програму співпраці stand-by обсягом $5 млрд і навіть встигла отримати $2,1 млрд. Однак далі справа зупинилася.

Відео дня

Критика Володимира Зеленського на адресу наглядових рад держкомпаній, його кадрові рішення, відсутність прогресу в боротьбі з корупцією стали причиною цієї «паузи». Як результат — у складний коронавірусний рік Україна знову не може отримати фінансування від МВФ у повному обсязі.

А тепер ще й Конституційний Суд (КСУ) скасував кримінальне покарання за недостовірне е-декларування депутатів і чиновників, тим самим поставивши під сумнів можливість подальшої співпраці з фондом.

Чого тепер чекати країні від МВФ, і чого сам фонд чекає від офіційного Києва? На цю тему НВ поговорив із Йостою Люнгманом, постійним представником МВФ в Україні.

— Уряд України регулярно підкреслює, що країна перебуває на правильному шляху у справі виконання вимог МВФ, необхідних для отримання наступного траншу кредиту. Які перспективи позитивного розвитку відносин між Україною та МВФ?

Показати ще новини
Радіо НВ
X