Спецпенсії для військових збережуться, а список професій із достроковим виходом на пенсію буде розширено - Гройсман

23 травня 2017, 01:14
Урядовий варіант пенсійної реформи передбачає збереження спеціальних пенсій для українських військовослужбовців і розширення переліку професій, що дають право на дочасний вихід на пенсію, заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі телеканалу ICTV, повідомляє прес-служба уряду

"Спеціальні пенсії будуть збережені для усіх військовослужбовців. Жодних не буде обмежень, навпаки, ми вважаємо, що ми маємо сторицею віддати належне нашим героям, які сьогодні захищають нашу державу", - наголосив глава Уряду, зауваживши, що запропонована у рамках пенсійної реформи система передбачає обмеження інших спеціальних пенсій.

Відео дня

Щодо розширення списку професій з правом на дочасне оформлення пенсії через шкідливі умови праці, а йдеться, зокрема, про сталеварів, шахтарів, працівників хімічної галузі тощо, то тут, за словами Гройсмана, уряд робитиме все, аби відстояти права людей, задіяних на таких виробництвах.

"Ми зробимо усе для того щоб представники "шкідливих" професій, зберегли право на дочасний вихід на пенсію", - зазначив Гройсман.

Законопроект про пенсійну реформу, що буде презентований найближчим часом на засіданні Національної ради реформ, а згодом у Парламенті, міститиме норму й про автоматичне осучаснення пенсій, натомість пенсійний вік залишиться незмінним.

"Пенсія буде розраховуватися на основі трудового стажу", - підкреслив Прем’єр-міністр.

Раніше повідомлялося, що пенсійна реформа буде гарантувати щорічне збільшення пенсій в автоматичному режимі.

Нагадаємо, Кабмін 17 травня затвердив законопроект про пенсійну реформу й направив його на розгляд Ради реформ.

Показати ще новини
Радіо NV
X