Як подати заяву про перехід юридичної особи на оподаткування як резидента Дія Сіті - платника податку на особливих умовах

5 липня, 10:39
Як подати заяву про перехід юридичної особи на оподаткування як резидента Дія Сіті - платника податку на особливих умовах? (Фото:kyiv.tax.gov.ua)

Як подати заяву про перехід юридичної особи на оподаткування як резидента Дія Сіті - платника податку на особливих умовах? (Фото:kyiv.tax.gov.ua)

В Україні з 1 січня 2022 року набрав чинності Закон України від 14.12.2021 № 1946-ІХ Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні, яким передбачається запровадження низки заходів щодо стимулювання розвитку ІТ-індустрії.

Чи потрібно подавати до контролюючого органу одноразову (спеціальну) добровільну декларацію з нульовими значеннями

Головне управління ДПС у м. Києві повідомляє, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація (далі - Декларація) подається фізичною особою у випадку наявності у такої особи активів, які були придбані за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні, та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування, а отже у разі відсутності таких активів подавати зазначену Декларацію з нульовими значеннями фізична особа не зобов’язана.

Відео дня

Відповідно до п. 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ Податкового кодексу України (далі - ПКУ) одноразове (спеціальне) добровільне декларування — це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.

Об'єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання Декларації (п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ).

Крім того, пп. 6.1 п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розділу ХХ ПКУ передбачено, що в Декларації відображається, зокрема, така інформація (дані):

  • відомості про об'єкти декларування, визначені пп. «а» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ, в обсязі, достатньому для ідентифікації кожного з них;
  • відомості про об'єкти декларування, визначені підпунктами «б» — «е» п. 4 підрозд. 9 прим. розд. ХХ ПКУ, із зазначенням інформації, що дає змогу їх ідентифікувати;
  • самостійно визначена декларантом у національній валюті база для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі - Збір);
  • ставка та сума Збору.

Отже у разі відсутності активів, які підлягають декларуванню, подавати Декларацію фізична особа не зобов’язана.

Як отримати і що для цього потрібно

Де отримати

  • Головні управління Державної податкової служби України в областях та м. Києві;
  • Міжрегіональні управління ДПС по роботі з великими платниками податків.

Як замовити послугу

Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто або через законного представника чи заповнивши заяву на отримання послуги онлайн на сайті.

Хто може звернутися

Юридична особа.

Як подати заяву про перехід юридичної особи на оподаткування як резидента Дія Сіті - платника податку на особливих умовах

Головне управління ДПС у м. Києві повідомляє, що Заява про перехід юридичної особи на оподаткування як резидента Дія Сіті - платника податку на особливих умовах (далі - Заява) подається до контролюючого органу за податковою адресою платника або до уповноваженого органу (центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері цифрової економіки) під час звернення про набуття статусу резидента Дія Сіті у порядку, встановленому Законом України Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог розділу ІІ Податкового кодексу України та законів України Про електронні документи та електронний документообіг, Про електронні довірчі послуги.

Заяву може бути подано засобами інформаційно-телекомунікаційної системи Електронний кабінет (розділ Листування з ДПС). Форму Заяви та Порядок подання та розгляду такої Заяви затверджено наказом Міністерства фінансів України від 17 березня 2022 року № 99.

Підставами для відмови у погодженні Заяви контролюючим органом є:

  • відсутність платника податків в реєстрі Дія Сіті;
  • Заява про перехід юридичної особи на оподаткування як резидента Дія Сіті - платника податку на особливих умовах або відмову від такого оподаткування подана з порушенням термінів;
  • здійснення переходу платника податку на прибуток підприємств на загальних підставах на оподаткування як резидента Дія Сіті - платника податку на особливих умовах понад одного разу протягом календарного року.

Звертаємо увагу, що з умовами подання Заяви, переліком підстав для відмови, переліком документів, необхідних для її подання, порядком та способом подання таких документів тощо можна ознайомитися за посиланням.

Редактор: Альона Дука

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X