Інфляція на рівні 5%. Рада НБУ затвердила приниципи грошово-кредитної політики на 2020 рік
При зниженні інфляційного тиску НБУ буде пом’якшувати монетарну політику, сприяючи економічному зростанню
Рада Національного банку затвердила основні засади грошово-кредитної політики на 2020 рік і середньострокову перспективу. Про це в Facebook повідомив глава ради НБУ Богдан Данилишин.
Згідно із затвердженими принципами, метою грошово-монетарної політики залишається підтримка інфляції в середньостроковій перспективі на рівні 5% з допустимим діапазоном відхилень ± 1 п. п., а НБУ може використовувати всі законодавчо визначені засоби грошово-кредитної політики.
Нацбанк буде продовжувати дотримуватися політики плаваючого курсу, оскільки монетарна політика не спрямована на досягнення певного рівня або діапазону обмінного курсу.
У 2020 році НБУ буде використовувати гнучкість режиму інфляційного таргетування, сприяючи не лише поверненню інфляції до цілі, але також піклуючись впливом монетарних рішень на економічне зростання.
При зниженні інфляційного тиску і поліпшенні очікувань НБУ буде пом’якшувати монетарну політику, сприяючи таким чином економічному зростанню.
Облікова ставка в реальному вимірі буде поступово знижуватися в наступні роки до нейтрального рівня. Також будуть знижуватися і номінальні процентні ставки банків.
В окремі періоди інфляція може відхилятися від встановленої мети через вплив факторів, що знаходяться поза безпосереднім впливом монетарної політики НБУ.
«Національний банк буде продовжувати дотримуватися свого зобов’язання уникати будь-яких форм фіскального домінування над монетарною політикою, в тому числі прямої або непрямої підтримки бюджетних витрат», — написав Данилишин.
Раніше повідомлялося, що в НБУ прогнозують зниження облікової ставки до 8% протягом найближчих років. Сьогодні вона становить 16,5%.