«Нацбанк контролює ситуацію». Смолій не бачить ризиків в збільшенні нерезидентами портфеля ОВДП

1 серпня 2019, 13:40

Істотне збільшення нерезидентами портфеля облігацій внутрішньої держпозики сьогодні не представляє значної загрози.

Про це глава НБУ Яків Смолій сказав 31 липня в коментарі журналістам, передає кореспондент НВ Бізнес

За його словами, регулятор уважно відстежує ситуацію на ринку ОВДП і вважає малоймовірною реалізацію побоювань про те, що іноземні інвестори можуть різко продати ОВДП.

Відео дня

«Безумовно, є графік входження і погашення. Є обсяг розміщення Міністерства фінансів, якщо ви звернули увагу, то останні аукціони були більше орієнтовані на ОВДП з більш довгим терміном погашення - п'ять з половиною, шість років, тому обсяги коротких паперів поступово зменшуються і не представляють ніякого ризику. Національний банк завжди контролює ситуацію на валютному ринку. Якщо будуть якісь різкі коливання, ми вийдемо з інтервенціями», - сказав Смолій.

Він також прокоментував зміцнення гривні заяву міністра фінансів Оксани Маркарової, що відомство не згодне з політикою НБУ, який дає гривні зміцнюватися: "Я не присутній в Facebook і не коментую ті висловлювання, які є в соціальних мережах. У нас своя політика і ми працюємо відповідно до правил, які прийняв для себе Національний банк. Чогось критичного з точки зору зміцнення гривні, ми сьогодні не бачимо".

Нагадаємо, портфель облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) нерезидентів 1 серпня збільшився на 12,65 млрд грн, або 17,2% - до 86,4 млрд грн. З початку року він виріс в 13,6 разу.

У Нацбанку пояснюють значне зміцнення гривні в останні тижні посиленням попиту на ОВДП, в тому числі з боку нерезидентів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X