«Це червона лінія». Моя відставка не означає втрату незалежності НБУ — Смолій

3 липня 2020, 16:08

Яків Смолій заявив, що своєю відставкою хоче застерегти владу від подальших зазіхань на незалежність НБУ.

Під час виступу у Верховній Раді на позачерговому засіданні 3 липня голова Нацбанку Яків Смолій заявив, що його відставка не означає втрату незалежності НБУ.

За словами Смолія, його відставка є протестом і «червоною лінією». Він заявив, що своєю відставкою хоче застерегти владу від подальших спроб зазіхання на незалежність Національного банку.

Відео дня

«Протягом тривалого часу на НБУ здійснюється систематичний політичний тиск з метою прийняття рішень, які не є економічно обґрунтованими. Які фокусуються на короткострокових простих перемог і можуть дорого обійтися українській економіці і українцям в довгостроковій перспективі «, — заявив Смолій в ході свого виступу в Раді.

Смолій додав, що члени правління Нацбанку залишаються на своїх посадах, щоб «забезпечити макроекономічну і фінансову стабільність, а також інституціональну спроможність центробанку» Також глава НБУ закликав не чинити тиску на членів правління НБУ.

«Тиск — антонім для ефективного діалогу. Розмова, в якій один говорить професійно про економіку і фінанси, а інший тільки чує свої політичні інтереси — приречена на поразку» — заявив Смолій.

Смолій згадав, що тиск на НБУ відбувалося через суди, мітинги на Інститутській і біля будинків членів правління центробанку. Також він заявив про використання ради НБУ для створення корпоративного конфлікту в інституції.

Нагадаємо, що увечері 1 липня Яків Смолій, який очолює НБУ з березня 2018 року, повідомив, що написав і подав президенту України Володимиру Зеленському заяву про звільнення. Він заявив, що протягом тривалого часу на Національний банк України здійснюється систематичне політичний тиск.

Через відставку глави НБУ Україна скасувала розміщення євробондів на $ 1,75 млрд. Крім того, курс гривні на міжбанківському валютному ринку на відкритті торгів помітно знизився.

Вранці 2 липня Зеленський вніс в Раду проект постанови про звільнення Смолія. Профільний парламентський комітет у цей же день схвалив відставку глави НБУ.

Хто виграє від звільнення Смолія

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X