«Зреагували дуже правильно». Смолій про скасування розміщення Україною євробондів на $1,75 млрд

6 липня 2020, 16:41

Колишній глава Національного банку України Яків Смолій схвалив рішення Міністерства фінансів про скасування розміщення євробондів.

Міністерство фінансів України зреагувало правильно, скасувавши розміщення євробондів на $ 1,75 млрд. Про це заявив екс-глава Нацбанку Яків Смолій в інтерв'ю виданню Лівий берег .

Відео дня

За словами Смолія, якби кошти надійшли до того, як інвестори дізналися про відставку глави НБУ - скандал був би ще більшим.

«З боку інвесторів це було б сприйнято як обман, мовляв, Міністерство фінансів про відставку знало, а інвестори - немає», - заявив Смолій.

Також він додав, що не знав про точну дату розміщення.

«Датою розрахунків визначено 8 липня. Незалежно від того, в який момент вийшла б інформація про мою відставку - 1-го, 2-го або 3 липня - це все одно б стало відомо інвесторам », - додав колишній глава НБУ.

Нагадаємо, що Яків Смолій увечері 1 липня повідомив, що написав і подав президенту України Володимиру Зеленському заяву про звільнення . У той же вечір НВ Бізнес повідомив, що Україна розміщує євробонди на $ 1,75 млрд під 7,3% з погашенням в березні 2033 року.

Вранці 2 липня Україна скасувала розміщення євробондів на $ 1,75 млрд через новини про відставку Якова Смолія з посади голови НБУ. Міністр фінансів Сергій Марченко під час брифінгу заявив, що інвестори взяли дане рішення Мінфіну з схваленням . Також він додав, що новина про відставку глави НБУ його шокувала і момент для цієї заяви був невдалим.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X