«Основа для земельної реформи». Держава заощадить 10 млрд грн на поштовому банку — Смілянський

2 липня 2021, 13:42

За словами гендиректора Укрпошти Ігоря Смілянського, європейські інвестори розглядають появу в Україні поштового банку як основу для земельної реформи.

Гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський вважає, що після появи поштового банку держава зможе заощадити на доставці пенсій 10 млрд грн бюджетних коштів за три роки. Про це він розповів в інтерв'ю НВ Бізнес.

Відео дня

«Зараз держава нам платить за доставку пенсій близько 2,5 мільярда гривень. Це буде падіння моєї виручки, але я його компенсую ринкової складової, що не залежить від Кабінету міністрів і від тарифів «, — зазначив Смілянський.

Також гендиректор Укрпошти додав, що пенсіонерів в селах з кожним роком стає все менше і з часом витрати Укрпошти на доставку їм пенсій виростуть до «космічної суми».

«В Укрпошті 3,5 мільйона пенсіонерів і близько 2−2,5 мільйонів e-Commerce-клієнтів. Разом шість мільйонів … Я в топ-п'ять банків ввійду за три роки за кількістю клієнтів «, — заявив Смілянський.

Він зазначив, що банк буде дочірньою структурою Укрпошти і додав, що європейські інвестори розглядають появу поштового банку як основу для земельної реформи.

«Банкова ж в селах немає. Звідки у фермера кредитна історія? Нізвідки, навіть кредит не може взяти. Цей банк матиме три напрямки: пенсіонери, е-комерс і агро », — заявив Смілянський.

Також він додав, що дуже хоче закрити угоду про покупку банку до кінця цього року, а в шорт-лист на покупку увійшли два банки. За словами Смілянського, держкомпанію не цікавлять банки-мережі, банки з проблемними кредитами і великі банки. Серед банків, які знаходяться в цільової категорії Укрпошти — Фамільний і Оксі-банк.

«Нам пропонували Ідея банк за мільярд з чимось. Але таких грошей у мене зараз об'єктивно немає. Чесно », — розповів Смілянський.

Нагадаємо, що в травні цього року Смілянський заявив про початок процесу придбання банку Укрпоштою. До цього кілька років керівництво Укрпошти заявляло про плани отримати банківську ліцензію.

У травні 2020 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект, який дозволив би Укрпошті надавати банківські послуги. У той же час в НБУ виступили категорично проти такої ініціативи.

У грудні 2020 року Ігор Смілянський заявив, що компанія розглядає питання про покупку банку, і про плани Укрпошти вийти на друге місце в Україні за кількістю платіжних карт.

Повну версію інтерв'ю з гендиректором Укрпошти Ігорем Смілянським можна почитати тут.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X