Ситуація навколо ПриватБанку вже тисне на курс гривні - глава НБУ

19 квітня 2019, 11:47

Спроба повернення ПриватБанку колишнім власникам може закінчитися ліквідацією банку

Історія з ПриватБанком вже тисне на валютний курс. Про це заявив глава Національного банку Яків Смолій, повідомляє Фінансовий клуб.

"Ми не можемо сьогодні прогнозувати, як це вплине на курс. Хоча певні коливання були вже сьогодні відчутні - різниця між ранком і закриттям міжбанківського ринку склала плюс 15 копійок щодо долара. Ми робимо все можливе, щоб не допустити паніки і не допустити інформаційного впливу на стабільність банківської системи", - сказав Смолій. Офіційний курс НБУ 19 квітня знизився з 26,687 грн/$ до 26,837 грн/$.

Відео дня

Смолій вважає, що спроба повернення ПриватБанку колишнім власникам може закінчитися ліквідацією банку.

"Повернення банку попереднім власникам неможливо сьогодні за законом, але те рішення, яке було прийнято в 2016 році, якщо повернеться (до тієї ситуації, - ред.), то це загрожує тим, що Фонду гарантування вкладів доведеться виплатити вкладникам близько 100 млрд грн. це сьогодні будуть емісійні кошти. Вони можуть істотно вплинути на інфляцію", - сказав він.

Постраждають й інші банки. "Такі рішення (судів, - ред.) можуть зруйнувати всю стабільність, яка була досягнута", - зазначив він.

Глава НБУ Яків Смолій розповів, що повинен інформувати президента "кожні шість годин про ситуацію на банківському ринку".

Як повідомлялося, 18 квітня окружний адмінсуд Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку.

Показати ще новини
Радіо НВ
X